Yazı Detayı
07 Ekim 2017 - Cumartesi 01:14 Bu yazıkez okundu
 
Adını doğru koyalım: ''Darbe teşebbüsü değil, işgal girişimi''
Naim OKUR
 
 
 
 

15 Temmuz bir darbe teşebbüsü değil, bir işgal teşebbüsüdür!
Darbe yapmak isteyenler kendi Millet Meclisini asla bombalamaz!
Darbe yapmak isteyenler kendi ülkesinin Cumhurbaşkanlığı Külliyesini Bombalamaz!
Darbe yapmak isteyenler kendi ülkesinin Emniyet Müdürlüğünü bombalamaz!
Darbe yapmak isteyenler kendi ülkesinin Milli İstihbarat Teşkilatını bombalamaz?
Darbe yapmak isteyenler kendi ülkesinin Özel Harekat Başkanlığını bombalayıp 47 polisini şehit etmez!
Darbe yapmak isteyenler kendi ülkesinin vatandaşına, kendi halkına silah çekmez, kendi halkının üzerine tank sürmez, kendi halkına kurşun sıkmaz, bomba atmaz!

 

Bütün bunların yabancı bir ülke ordusunun Türkiye’yi işgal etme girişiminden ne farkı var! Öyle ki yabancı bir ülke ordusu Türkiye’yi işgal etmek istese idi TBMM’yi bombalamazdı.Türkiye’nin ele geçirilmek ve taşeronu oldukları başka bir ülkeye teslim edilme girişimi bu! Emniyet Müdürü ile telsizle konuşan işgalci Pilotun sözleri çok manidar: “Sizin gibi geri zekalılar belki korkar da…” Bütün bunları darbe yapmak için değil ülkeyi bütün milli, yerli ve zinde güçleri ile teslim olmaya zorlamak ve işgal etmek yaptılar. Ama “Yorgun Savaşçı”ları unuttular hesaba katmadılar!
 

Balkan Bozgunu, Hicaz Müdafaası, Çanakkale Destanı, İstiklal Harbi, 1960 Darbesi, 12 Mart 1972 Darbesi, 12 Eylül 1980 İhtilali, 28 Şubat 1998 post modern Darbesi,  27 Nisan 2007 e -Muhtırası,  2008 Ak Parti Kapatma Davası vesaire gibi savaş, bozgun ve ayaklanmalarla yorulan Türkiye Halkının düştüğü yerden ayağa kalkacağını hiç düşünemediler. Erzurum’lu Nene Hatunların torunlarını, Antep’li Şahin’lerin torunlarını hesaba katmadılar. O yüzden hesapları tutmadı.
 

Uzatmayalım. Bu bir işgal ve istila girişimidir. Yüzlerce şehit ve binleri aşan yaralı darbe girişimi için verilmedi. Bu insanlar demokrasiyi falan savunmak için ölmediler. Bu insanlar bu topraklarda özgür yaşamak için, özgürlük başta olmak üzere vatanı vatan yapan bütün değerler için şehit oldular. Kısacası bu ülkeyi savunmak, bu vatanı korumak için şehit oldular. Yoksa bu ülkeyi kimin yöneteceği, nasıl yöneteceği kimsenin o kadar da umurunda değildi bana göre. Çünkü bu girişimin arka planında biz yöneteceğiz iddiası değil; siz yönetemezsiniz inadı ve kararlılığı olduğunu gördü milyonlar.
 

Bu milyonlar belki pek çok şeyi bilmeyebilirler. Aralarında e=mc2 bilmeyen milyonlarca insan da olabilir. Suyun kaldırma kuvvetini, yer çekimi kanunu bilmeyenler olduğu gibi. Bu insanların bildiği tek bir şey var: O da vatanı sevmek. “Biz ki ustasıyız vatan sevmenin” demişti şair. Vatanını sevenler en iyi tanır vatana ihanetin kokusunu, en iyi onlar anlar ihaneti. İhanet ne kadar sofistike okursa olsun haini iyi anlar bu Millet!

 
 
 
Etiketler: Adını, doğru, koyalım:, ''Darbe, teşebbüsü, değil,, işgal, girişimi'',
Yorumlar
Diğer Yazılar
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
En Çok Okunanlar
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Allah ve Resulünün tayin etmediği hiç bir gün kutsal sayılamaz.!!


HİKMET/HADİS
Esma İbnu'l-Hakem el-Fezari (radıyallahu anh) anlatıyor: "Hazreti Ali'yi dinledim, şöyle demişti: "Resulullah (aleyhissalatü vesselam)'dan bir hadis dinledim mi, Allah Teala hazretlerinin faydalanmamı dilediği kadar ondan istifade ediyordum. Şayet bir adam O'ndan hadis rivayet edecek olsa (gerçekten duydun mu diye) yemin ettiriyordum. Yemin edince onu tasdik edip rivayetini kabul ediyordum. Hz. Ebu Bekri's-Sıddik (radıyallahu anh) bana şu hadisi rivayet etti ve bu rivayetinde Ebu Bekir doğru söyledi: "Resulullah (aleyhissalatü vesselam)'ı dinledim, demişti ki: "Günah işleyip arkasından kalkıp abdest alarak iki rek'at namaz kılan sonra da Allah Teala hazretlerine tevbe eden her insan mutlaka mağfiret olunur." Sonra da şu ayeti okudu (mealen): "Onlar fena bir şey yaptıklarında veya kendilerine zulmettiklerinde Allah'ı zikrederler, günahlarının bağışlanmasını dilerler. Günahları Allah'tan başka bağışlayan kim vardır?" (Al-i İmran, 135)." Tirmizi, Tefsir Al-i İmran, (3009); Ebu Davud, Salat 361, (1521) İbnu Mace, İkametu's-Salat 193, (1395)


Naim OKUR
Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,