Haber Detayı
29 Ocak 2019 - Salı 03:45 Bu haber 384 kez okundu
 
Yeşu'nun Kitabından
 
 
Yahudilik Ve Hrıstiyanlık Haberi


İsrail'de Tel-Aviv Üniversitesi" psikoloji uzmanı G. Tamarin tarafından yapılan bir testte, 4. ve 8. sınıf öğrencilerine, Yeşu Kitabında anlatılan (Yeşu kitabı Nuh'un oğluna ait olduğu iddia edilen Tevrattan bir bölümdür) tarihi "Eriha Katliamı" ile ilgili ayetler dağıtılmış ve şu soru sorulmuştur:  "İsrail ordusu savaş sırasında bir Arap köyünü ele geçirdiğinde, Yeşu'nun Erihalılar'a yaptığı Arap halka yapmalı mıdır?"  Bu soruya "Evet" cevabı, % 66 ve % 95 arasında değişmiştir. (Anketi yapan ve yayınlayan Tamarin de üniversiteden atılmıştır.) Peki soruda geçen Eriha halkına yeşu (Nuh'un oğlu ) ne yapmıştır. Tevrat'ın Yeşu kitabından bi hatırlayalım.
 

Tevrat/Yaşu 
6/21
"Kadın erkek, genç yaşlı, küçük ve büyük baş hayvanlardan eşeklere dek, kentte ne kadar canlı varsa, hepsini kılıçtan geçirip yok ettiler."

 

6/24 
"Sonra kenti içindekilerle birlikte ateşe verdiler. Ancak altını ve gümüşü, tunç ve demir eşyayı Rab`bin Tapınağı`nın hazinesine koydular."

 

Uzmanın yeşu kitabından verdiği bölümlerden anlaşılacağı üzere çocuklar Tevrat kitabına göre doğru cevabı vermişler, yani arap ülkelerinede aynı katliamı yapmak kitaplarına göre kutsal kabul ediliyor.Bu gün kutsal savaşı! körüklemek amacıyla askeri hahamlar tarafından durmaksızın dile getirilen ve İsrail'de okullarda ders kitabı olarak okutulan Yeşu'nun Kitabı (Eski Ahit'in Yani Tevratın Yeşu bölümü), ele geçirilen ülkelerde halkın kutsal amaçla yok edilmesi ve herkesin yani erkekler gibi kadınların da, çocukların da, ihtiyarların da kılıçtan geçirilmesi' üzerinde ısrarla durmaktadır...
 

Gülsüm Erdemli
 

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: Yeşu'nun, Kitabından, , ,
Haber Videosu
Yorumlar
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Yaşadığın sürece ALLAH'ın sınırlarını koru ki Mü'minlerden olasın. Bu sınırların Start noktası; MÜ'MİNUN SÜRESİ ilk 9 ayeteki altı çizili kurallardır.!!


HİKMET/HADİS
Havle Bintu Hakim (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalatü vesselam) Efendimiz buyurmuşlardır ki: "Kim bir yerde konakladığı zaman şu duayı okursa, oradan ayrılıncaya kadar ona hiçbir şey zarar vermez: "euzü bi-kelimatillahi't-tammat min şerri ma halaka (Allah'ın eksiksiz, mükemmel kelimeleri ile, yarattıklarının şerrinden Allah'a sığınıyorum.)" { Müslim, 54, (2708); Muvatta, İsti'zan 34 (2, 978); Tirmizi, Daavat 41, (3433) }


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,