Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 02:34 Bu haber 167 kez okundu
 
Vur! Öldür! Dans Et!...
 
 
Yahudilik Ve Hrıstiyanlık Haberi


"Seni öldürmeden önce Arap'ı öldür...Yahudi olmayana vahşice davran...Kadınları ve Çocukları öldür...Tüm Gazzelilere ve Filistinlilere Ölüm..."
 
Fetvanın (Vahşetin) adresi Tevrat

İsrail hükümetinin değil,hahamların fetvaları ordu içinde geçerli ve bu fetvalar Tevrat'a dayandırılarak uygulanıyor.. Haksız değiller zira tevrattaki tanrıda tecavüzü, katliamı, ölümü, talanı emreden bir tanrı..

Yahudi dini sitesin 'de bir İsrail askeri, askeri hahamlardan birine Gazze savaşından sonra büyük ölçüde saldırıya uğrayan bu yöntemin dini ve yasal geçerliliğini sordu.

Cevap şöyle idi; 

"Askerlerimizin kendilerinden olmayan bir şahsın (Yahudi olmayan) hayatını kurtarmak için hayatını tehlikeye atmasının dini ya da yasal hiçbir dayanağı yoktur. Bu şahıs ister operasyonda ortak olsun ister de rehin'.

Aynı konuda başka bir askerin; 

'Yahudilerin masumları öldürmeleri mübah mıdır? Filistinlilerle buna benzer bir konumla karşı karşıya kalırsam ne yapmam gerekir?' sorusuna bir askeri haham şu şekilde cevap verdi;

"Savaş zamanında oyunun kuralları değişir. Ya aşırı yavaşlığından ötürü öldürülürsün ya da öldürürsün. Talmud yasalarında "Kim seni öldürmeye gelirse önce davran ve öldür" ibaresi geçmektedir"

Yine 1973 yılı savaşında İsrail Ordusu merkezi komutanlığındaki askeri hahamların yayınladığı haham A. Friedman tarafından hazırlanmış kitapçıkta Araplara karşı her ne koşulda olursa olsun; uygar izlenimi uyandırsalar bile güvenilmemesi gerektiği, savaşta düşmana saldırırken iyi sivillerin (yani iyi gözüken siviller) bile öldürülebileceği ifadeleri yer alıyor.

Gülsüm Erdemli
 
Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: Vur!, Öldür!, Dans, Et!...,
Haber Videosu
Yorumlar
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Hayatın Hayatı İman'ladır..Akletmeyen Aklı Taşıyan Kafa Vücuduna Hammallık Yapmıştır..!


HİKMET/HADİS
“Her türlü kavlî, bedenî ve mâlî ibâdetler Allâh’a mahsustur. Ey Peygamber, selâm ve Allah’ın rahmetiyle bereketleri senin üzerine olsun ve selâm bizlere ve Allâh’ın sâlih kullarına olsun. Ben şehâdet ederim (yakînen bilirim) ki, Allâh’tan başka hiçbir ilâh yoktur. Ve şehâdet ederim ki Hazret-i Muhammed Allah’ın kulu ve Resûlüdür.” (Ebû Davud, Salât, 182. I, 591)


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,