Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 15:53 Bu haber 198 kez okundu
 
"Tanrının Doğum Günü" (Kitap Üzerine)
 
 
Yahudilik Ve Hrıstiyanlık Haberi


"Tanrının doğum günü" adlı kitabı okuyan var mı? Bu kitabı yeni yetme yazarlardan Burak Özdemir yazmış. Daha doğrusu klavyenin tuşlarında kendi eli olsa da ona yazdıranın ilahi bir güç olduğunu iddia ediyor.Kitabın konusu özetle yazarın internet üzerinden "Dona nickli tanrıyla chetleşmesi" işin en komik yanı ise yazar bu chetleşmenin olduğuna ve böyle bir tanrının varlığına inanıyor ve daha komiği kitabını bitirdikten sonra ilk kime okumuş dersiniz ? Cinlere ! Evet yazara göre cinlere okumuş ve cinler çok etkilenmiş ve ona göre bu yaratıklar çok sevimli tiplermiş.Yazarın ruh halini analiz etmeye gerek yok durum ortada, fakat yazdığı kitabın 60. baskıya gitmesi bu kitabı okuyan çoğunluğun böyle bir ruh haline eşlik ettiği anlamına gelir ki buda gerçekte ürkütücü.


Yazarın "Dona" adlı tanrıyla çetleşmesinden küçük bir bölüm vereyim;


Tanrı’nın Doğum Günü Sayfa 69-70

“- Dona: Şeytana gelince... Elbette şımartmadım onu. O şımarmayacak kadar olgun bir ruhtu.

- Ben: Tanrı şeytandan övgü ile bahsediyor! Hayretten ölmek üzereyim.

Şeytan olgun bir ruh muydu? Şeytan senin ve dolayısıyla insanların düşmanı değil miydi? Şeytanın günahını mı alıyoruz milyonlarca yıldır?

- Dona: İblis bir sembol olmayı sevgiyle kabul etti. Hepsi bu.

- Ben: Kötü adam rolünü mü teklif ettin ona?

- Dona: Alemde hep beraberdik. Tüm ruhlar, sen ve ben. Ben ruhumdan bir parçanın tekamül etmesine karar verdim. Bu serüvende kimlerin yer almak istediğini sordum.

- Ben: Şeytanın rolü neydi tam olarak?

- Dona: Tekamül serüveninde iyinin karşıtının yani kötünün de olması gerekiyordu.Şeytanın ve ekip arkadaşlarının görevi ise insanlık tarihi boyunca kötüyü temsil etmekti…”


Nedir bu sizce ? Yazarımız dona nickli tanrıyla şeytanı öve öve bitiremiyor, neymiş şeytan aslında kötü olmayı seçerek lütfetmiş ve o bir kahramanmış onunla birlikte onun yolunda gidenlerde iyi olmak yerine kötü olmaya seçtikleri için kahramanlarmış. Sadece bu bölme dayanarak şunu söyleyebilirmki yazar Tevrat’ta ve İncil’de bahsi geçen şeytan profilini kitabıyla karma haline getirip Müslüman etiketiyle insanlara tabiri caizse kakalıyor ... Bu kitapta yazılanlar kötülüğü ve iblisi elzem bir şeymiş gibi insanlara empoze ediyor ..Bu kitabı okuyup beğendiğini söyleyen insanlar ya idrak ve algı sorunu yaşıyor, yada yazarın kendi çapında kutsiyete bindirdiği kitabı ve dolaylı olarak yeni bir dinin elçisi olarak ilan ettiği kendisini sırf hakikate suikast yaptığının bilincinde olarak alkışlıyor.Daha öncede dediğim gibi size kimse kötüyü kötü diye pazarlamaz ama bu yazarımız kötüyü pazarlamakla kalmıyor onu ilahi bir kılıfla size arzediyor... Yerseniz...

 

Gülsüm Erdemli

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: "Tanrının, Doğum, Günü", (Kitap, Üzerine),
Haber Videosu
Yorumlar
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
En Çok Okunanlar
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
DUYGUSAL BİR ZEKA ÜZREYSENİZ,, burnunuz sadece satanizmin tarikatlerinden olan kominizm, romantizm, feminizm vs davarlar gibi olaylardan lağım gibi koku alırsınız.. AKLEDEN BİR ZEKA ÜZREYSENİZ,,burnunuz basiretle bu inceligi anlar ve merhamet ekseninde cennetin kokusunu cennetlik kul gibi sevincle,müjde ile icinize cekersiniz.. Herkes burnunun kokusunu sorgulasın...!


HİKMET/HADİS
en-Nu'man İbnu Beşir (radıyallahu anh) anlatıyor: "Ben Resulullah (aleyhissalatü vesselam)'ın minberinin yanında idim. Bir adam: -"Ben Müslüman olduktan sonra başka bir amelde bulunmamış olmama kıymet vermem, ancak hacılara su dağıtmam hariç" dedi. Bir diğeri: -"Ben de Müslüman olduktan sonra başka bir iş yapmamış olmama ehemmiyet vermem, ancak Mescid-i Haram'ı imar edip bakımını yapmam hariç" dedi. Bir üçüncüsü de: -"Allah yolunda cihad, söylediklerinizden daha üstün bir ameldir" dedi. Hz. Ömer (radıyallahu anh) onlara müdahale ederek konuşmalarını menetti ve: "Resulullah (aleyhissalatü vesselam)'ın minberinin yanında sesinizi yükseltmeyin, bugün cumadır. Namazı kılınca ben huzura girer, ihtilaf ettiğiniz hususu sorarım" dedi. Arkadan Cenab-ı Hakk şu ayeti indirdi: "Hacca gelenlere su vermeyi, Mescid-i Haram'ı onarmayı Allah'a ve ahiret gününe inananla, Allah yolunda cihad edenle bir mi tuttunuz? Allah katında bir olmazlar, Allah zulmeden milleti doğru yola eriştirmez. İnanan, hicret eden ve Allah yolunda mallarıyla, canlarıyla cihad eden kimselere Allah katında en büyük dereceler vardır. işte kurtulanlar onlardır" (Tevbe, 19-20)." { Müslim, İmare 111, (1879). }


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,