Haber Detayı
18 Ağustos 2016 - Perşembe 08:56 Bu haber 1091 kez okundu
 
Size Uzatılan Her El Dost Eli Değildir!
 
 
Haberi


Çok meşhur bir atasözümüz vardır çoğunuz duymuşsunuzdur "Her sakallıyı baban zannetme" diye. şundan emin olunki bu söz kesinlikle tercrübeyle sabit bir sözdür. Biz millet olarak çabuk inanmanın ve çabuk kanmanın ceremesini çok çektik. Her yüzümüze güleni dost sandığımız gibi, her sizdenim diyenide hiç düşünmeden aramıza aldık. Bu sorgusuz inanmışlığımızın bize ödetmiş olduğu ağır bedellerin, tarihe geçmiş çok acı örnekleride mevcuttur ..Durumu daha iyi resmedebilmek için geçmişte bize bedeli ağır olmuş uzak ve yakın tarihten birkaç örnek verelim ve Napolyon Bonapart'la başlayalım.


Napolyon Bonapart

Mısırı işgal etmeden önce mısırılılara yolladığı bismillahla başlayan ve Allaha peygambere övgüyle devam eden mektubunda şu etkileyici cümlelere yer vermişti;

"Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla. Allah’tan başka ilah yoktur ve Muhammed onun Resulüdür."

"Egemenliğini özgürlük ve eşitlik ilkesi üzerine kuran Fransa halkı adına sesleniyorum. Ülkenize hakim olan “Beyler” Fransa halkını küçük düşürerek, tüccarlarımızı işkencelere tabi tutular. Şu anda Alemlerin Rabbi Allah, onların saltanatına son vermeyi irade buyurmuştur. Ben Mısır krallarından çok Allah’a ve onun Peygamberine ihtiram ediyorum.Onlara söyleyin ki; Allah’ın katında halk arasında farklılık yoktur. Sadece insanı farklı kılan; akıl, insani erdemler ve yüce ahlaki değerlerdir…. Şeyhler, hakimler ve hocalar halka güven versinler ki, biz gerçek Müslümanlarız. Roma’ya gidip halkı Müslümanlarla savaşa davet eden Papayı yerin oturtan biz değil miydik?...”


Gördüğünüz gibi çok etkileyici bir mektup, peki müslümanları bu süslü sözlerle yumuşatmaya çalışan bonapart, mısırı işgal edince ne yaptı ? tabiki tüm esirleri öldürerek halkın tüm mallarına el koyarak ve zulm ederek gerçek yüzünü gösterdi. Gelelim Prens Charlesa


Prens Charles

Körfez savaşı sırasında katıldığı bir islam konferasında islama ve müslümanlara övgüler yağdırmıştı, bu sayede özellikle islam ülkelerinin medyasından övgüler almış, hatta müslüman olduğu bile idda edilmişti. Oysa bizim prens arap ülkelerine 20 milyar dolarlık silah anlaşmasını yaparak İslama ve müslümanlara bu övgülernin gerçek maksadınıda göstermiş oldu..Ayrıca 2001 yılında ilk defa saraya ramazan bayramı kutlaması için müslümanları kabul eden ve bu kabulde islama ve müslümanlara övgüler yağdıran prens iki yıl sonra Abd ile ırakı işgal etmişti...George W. Bush ise aptal görünümünün altında islama ve müslümanlara duyduğu nefretle bilinmeliydi ama ne yazıkki çok az kişi zamanında bunu farketti


George W. Bush

Dünya basınına "islam hoşgörü dinidir,islam sevgi dinidir" gibi islamı ve müslümanları göklere çıkaran açıklamalar yaparken, akabinde 11 eylül olaylarını bahane ederek afganistanı ve ırakı işgal edip bir milyonu geçkin insanı katletti ve tüm dünyaya bu yaptıklarının bir haçlı seferi olduğunu çekinmeden haykırdı. 


Ve son olarak Barak Obama

2009 yılında mısırıdaki ziyaretinde "Esselamu Aleykum" ile başlayan konuşmasında, islama ve müslümanlara övgü ve barış mesajları vererek müslümanların sempatisini toplamış ve dünya basınında yer almıştı..o ziyeretten sonra Mısırda kazanlar kaynamaya başladı, ve son olarak 2013 yılında Mısırda kan gövdeyi götürürken ve abd el altında Sisi ye destek verirken, bizim Barak Obamamız o esnada beyaz sarayda iftar yemeği vererek ve konuşmalarını kuran ayetleriyle süsleyerek müslüman misafirlerine şirinlik yapıyordu..


Gördüğünüz gibi dünden bugüne değişen pek birşey yok. Biz kafirin bir güzel cümlesine kanmayı adet haline getirdik . Oysa tarihten bu güne kadar, batı ve kafir liderleri ne zaman islama ve müslümanlara övgüler yağdırsa, arkasından mutlaka islama zarar vermek ve müslümanlara zulm etmek için uygulamaya geçirdikleri bir planları çıkıyor..Ne yazıkki biz ne tarihten ders aldık, nede Kuran'ın bu kafilere karşı bize uyarılarını dikkate aldık. Bu yüzdendir ki müslüman dünyası sürekli onların güler yüzüne kanıyor ve kahpe planlarının kurbanları oluyor...

Düşünmeniz ve sorgulamanız ümidiyle …


Gülsüm ERDEMLİ

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: Size, Uzatılan, Her, El, Dost, Eli, Değildir!,
Haber Videosu
Yorumlar
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Yaşadığın sürece ALLAH'ın sınırlarını koru ki Mü'minlerden olasın. Bu sınırların Start noktası; MÜ'MİNUN SÜRESİ ilk 9 ayeteki altı çizili kurallardır.!!


HİKMET/HADİS
Hz. Aişe (radıyallahu anha) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalatü vesselam) şöyle buyurdular: "Namaz başlar ve akşam yemeği de hazır olursa akşam yemeğiyle başlayın." Buhari, Et'ime 58, Ezan 42; Müslim, Mesacid 65, (558)


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,