Haber Detayı
27 Şubat 2019 - Çarşamba 16:35 Bu haber 87 kez okundu
 
Misyonerlere Dikkat (!)
 
 
Yahudilik Ve Hrıstiyanlık HaberiHırıstiyanların elçi kabul ettiği Pavlus'un öğretisine dayanarak misyonerlik yapan misyoner hırıstiyanlar; dinlerini yaymak  için yahudiyle yahudi, müslümanla müslüman,  herkesle herşey olabilirler...Yani onlara göre müjde için her yol mübah...Gerekirse sizden daha çok müslüman görünürler.
 

PAVLUS'UN MEŞHUR MİSYONERLİK ÖĞRETİSİ
19 Ben özgürüm, kimsenin kölesi değilim. Ama daha çok kişi kazanayım diye herkesin kölesi oldum.

 

20 Yahudileri kazanmak için Yahudilere Yahudi gibi davrandım. Kendim Kutsal Yasa'nın denetimi altında olmadığım halde, Yasa altında olanları kazanmak için onlara Yasa altındaymışım gibi davrandım.
 

21 Tanrı'nın Yasasına sahip olmayan değil de Mesih'in Yasası altında olan biri olarak, Yasa'ya sahip olmayanları kazanmak için Yasa'ya sahip değilmişim gibi davrandım.
 

22 Güçsüzleri kazanmak için güçsüzlerle güçsüz oldum. Ne yapıp yapıp bazılarını kurtarmak için herkesle her şey oldum. 
 

23 Bunların hepsini, Müjde'de payım olsun diye Müjde'nin uğruna yapıyorum. (1.korontiler)


Gülsüm Erdemli

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: Misyonerlere, Dikkat, (!), ,
Haber Videosu
Yorumlar
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Yaşadığın sürece ALLAH'ın sınırlarını koru ki Mü'minlerden olasın. Bu sınırların Start noktası; MÜ'MİNUN SÜRESİ ilk 9 ayeteki altı çizili kurallardır.!!


HİKMET/HADİS
Abdullah İbnu Uşeym radıyallahu anh anlatıyor: "Resulullah aleyhissalatü vesselam, ölümünden bir ay önce Cüheyne kabilesine şöyle yazdı: "Meytenin ne deri ne de sinirinden istifade etmeyin." {Ebu Davud, Libas 42, (4127, 4128); Tirmizi, Libas 7, (1729); Nesai, Fera' ve'l-Atire 10, (7, 175). } Tirmizi'nin rivayetinde: "Ölümünden iki ay önce..." şeklinde gelmiştir.


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,