Haber Detayı
03 Mart 2019 - Pazar 00:56 Bu haber 247 kez okundu
 
Kutsal Kitaba Göre "Jesus" Yalancı
 
 
Yahudilik Ve Hrıstiyanlık HaberiHırıstiyanlar genelde İsa'nın kutsallığını eski ahit'teki peygamberlerin sözlerinden cımbızladıkları cümlelerle kanıtlamaya çalışıyorlar ... Ama bakın yine eski ahit'te bu konuda mika ne demiş ve incildeki isa ile nasıl benziyor.

TEVRAT 

Mik.2: 11 Yalancı, aldatıcı biri gelip, 'Size şarap ve içkiden söz edeyim' dese, Bu halk onu peygamber kabul edecek."

İNCİL


Mat.9: 17 Hiç kimse yeni şarabı eski tulumlara doldurmaz. Yoksa tulumlar patlar; hem şarap dökülür, hem de tulumlar mahvolur. Yeni şarap yeni tulumlara konur,böylece her ikisi de korunmuş olur."

Yu.2: 5 Annesi hizmet edenlere, "Size ne derse onu yapın" dedi.

Yu.2: 6 Yahudiler'in geleneksel temizliği için oraya konmuş, her biri seksenle yüz yirmi litre*fx* alan altı taş küp vardı.

Yu.2: 7 İsa hizmet edenlere, "Küpleri suyla doldurun" dedi. Küpleri ağızlarına kadar doldurdular.

Yu.2: 8 Sonra hizmet edenlere, "Şimdi biraz alıp şölen başkanına götürün" dedi. Onlar da götürdüler.

Yu.2: 910 Şölen başkanı, şaraba dönüşmüş suyu tattı. Bunun nereden geldiğini bilmiyordu, oysa suyu küpten alan hizmetkârlar biliyorlardı. Şölen başkanı güveyi çağırıp, "Herkes önce iyi şarabı, çok içildikten sonra da kötüsünü sunar" dedi, "Ama sen iyi şarabı şimdiye dek saklamışsın."

Yu.2: 11 İsa bu ilk doğaüstü belirtisini Celile'nin Kana Köyü'nde gerçekleştirdi ve yüceliğini gösterdi. Öğrencileri de O'na iman ettiler.


Gördüğünüz gibi eski ahit mika'da "şaraptan söz eden sahtekardır" derken isa bırak söz etmeyi küplerce suyu şaraba çevirip adamlara içirtmiş birde bu yüzden insanlar ona iman etmiş sizcede ortada absürt bir durum yokmu...

 

Gülsüm Erdemli
 

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: Kutsal, Kitaba, Göre, "Jesus", Yalancı,
Haber Videosu
Yorumlar
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
İslam YIKIM ve YAPIM dinidir! Orj,, isLAm


HİKMET/HADİS
Ebu Said (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalatü vesselam) buyurdular ki: "Kimin yanında fazla hayvan varsa, onu hayvanı olmayana versin. Kimin de fazla azığı varsa onu azığı olmayana versin." Resulullah, bazı mal çeşitlerini bu suretle saymaya devam etti. Öyle ki, bizden hiç kimsenin (yol sırasında) herhangi bir fazlalıkta hakkı olmadığı düşüncesine vardık." {Müslim, Lukata 18, (1728); Ebu Davud, Zekat 32, (1663). }


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,