Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 02:37 Bu haber 485 kez okundu
 
Kalb'den Dil'e -13-
 
 
FİKİR & KIYAM Haberi


140- Bu Dünyada "Din"lenmezseniz,, Ahirette Asla Dinlenemezsiniz.!!
 

141- Oo/bamya, Katıksız Bir Terörist Başıdır..!!
 

142- Gerçek Teröristler Kravat, Takım Elbise ile Kamufle Olmuştur...!!
 

143- Sonunda Kesinlikle Öleceklerini Bildikleri Bir Eylemi Ancak Kaybedecek Birşeyleri Kalmayanlar Yaparlar...!!
 

144- İslamı bireysel hayata gömen seküler sistemlerin yaptıkları yanlışları söylemeden doğrunun ne olduğunu anlatmadan, neyi tebliğ edeceksin... İslam tevhidini anlatarak batıl sistemlerin yanlışlarını dile getirmeden ses çıkarmadan tebliğ ve tevhid mücadelesi yapmadan İslam nizamının şart olduğu söylenmeden, tebliğ nasıl yapılır...!!
 

145- Ağalıktan Atalık Sistemine!! Ağalık Düzeninden Şikayetçi Olmayan Yoktur... Her Akademisyen, Yazar, Siyasetçi, Bilim Adamı yada Bu Konuda Araştırma Yapan Uzmanlar, Eskiden Beri Gelen Feodal Yapıdan ve Töreye Dayanan Yanlış Uygulamalardan Dolayı Toplumu Aydınlatmaya Yönelik Açıklamalar ve Faaliyetler İçinde Bulunurlar...Lakin Bu Feodal Mantığı ve Ağalık Sistemini Eleştirenler Aynı Mantıkla Atalık Düzenini Kendi Hayatlarında Yaşamakta ve Millete Dayatmaktadırlar...Hatta Daha da İleri Giderek Bu Beşeri Anlayışlarını Yasal Kılıflar İçine Alarak Meşru Bir Duruş Kazandırmaya Çalışmışlardır, Birçok Yönüylede Bunu Yapmışlardır... Halbuki İnsanı Bağlayan ve Tartışılmayacak Tek Unsur Allah'ın Tek Otorite Olması ve Bütün Toplumu Kuşatan Sistem Allah'ın Egemenliğine Dayanan Sistemdir...!!
 

146- "De ki: «Benim namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm kesinlikle hep o alemlerin Rabbı olan Allah içindir." En'am -162
 

147- Ancak sana ederiz kulluğu, ibadeti ve ancak senden dileriz yardımı, inayeti. (Ya Rab!).-Fatiha/5- Ancak İlkel Diye Aşağıladıkları Kavimlerde Görülebilen Bazı Dini Ritüel ve Ayinlere Benzer Yakarış ve Yalvarmaların Daha İleri Bir Seviyede Ölmüş Olan Atalara Şikayet Eder Tarzda Yapılmasını Anlamak Mümkün Değildir...Zira Tevhid Dini İslamla Şereflenmiş Bir Milletin Artık İlah ve Rab Kavramlarını Biliyor Olması ve Kula Kulluk Şeklinde Yapılan Bu Tür Sapık Şirk Ritüellerinden Uzak Olması Beklenir. Ama Maalesef Bugün Böyle Sahneler ile Sıkça Karşılaşıyoruz, Ölüye Arkasından Gelen Diğer İnsanlar Şikayet Ediliyor ve Medhiyeler Yazılıyorsa Toplumun İlahi Kavramlardan Çok Uzaklara Sürüklendiğini ve İlkel Bir Davranış Olan Ölülerden Yardım İsteme Cehaletine Düştüğünü Görmekteyiz...
Oysa Akleden ve Düşünen Bir Varlık Olan İnsanoğlu Öncelikle Kendisi Gibi Olan Diğer İnsanlara Tazim Edilmesinin Hiçbir Bilimsel ve Sosyolojik Değerinin, İlmi ve Mantıklı İzahının Olmadığını Bilir, İnsan Konuşarak ve Aklını Kullanarak Hareket Eden Bir Varlıktır.İşte Böyle Bir Yakarış ve Şikayete Örnek İbretlik Bir Yazı; Okuyun "Aziz atam huzuruna geldik menevi şahsiyetin önünde saygı ile eyiliyoruz acımız üzüntümüz çok büyüktür çok sizi kaybetmiş olmak bizler için acı kayıp ve çok büyük üzüntüdür tesellimiz her faninin ölecek olması sizi ilkelerinizle kurduğunuz cumhuriyetle yaşatıyor olmamızdır atam önünde boynu bukük üzgün duruyoruz ilkelerinizin birer birer yok olması bizleri kahrediyor eritiyor özelleştirme dedilerdevlet işletmeci değil dediler devletçilik ilkeni yanlış yorumluyarak yok ettiler diğerlerini saymama gerek yok siz biliyorsunuz zaman zaman kurduğunuz cumhuriyete uğruna şehitler verdiğimiz vatana rengini şehitlerimizin kanından alan al bayrağımıza göz dikenler oluyorsa da hakettikleri cevabı alyorlardır alacaklardır kabrin nur mekanın cennet olsun atam sen rahat uyu kurduğun cumhuriyet korunacak vatan bölünmeyecek al yıldızlı rengini şehitlerimizin kanından alan bayrağımız inmeyecektir manevi huzurunda tekrar saygı ile eyiliyoruz."

 

148- Her Milletin Başına Atalardan Bir İlah İttihaz Ederek Allah'tan ve Hesabtan Kaçamazsınız..Nasılda Aldanıyorsunuz,Neden Aklınızı Kullanmıyorsunuz..!!
 

149- Ortadoğu'daki Akan Her Kandan İtrail'in Sorumlu Olduğunu Kim Söyleyecek.! Mescid-i Aksa'yı Basan Kuduz İt Sürülerine ve Başlarındaki Salyalı Pisliklere Terörist Demeye Kimse Cesaret Edemedi...Mazlum Müslümanlar Adeta Çırpınarak Canları Pahasına İlk Kıbleye Sahip Çıkmaya ve Kuduz Köpeklere Dur Demeye Çalışmaktadırlar...Zulmün ve İstikbarın Her Zaman Ezdiği Bu Fiistinli Müslümanlara Destek Olmayan Kukla Yönetimler Bari Güçlünün Yanında Yer Almayın ve Bu Olanlardan İtrail'in Sorumlu Olduğunu Açıklayın..!!
 

150- Şahsiyetsiz roller yüklenerek seviyesiz, ahlaksız ve adi hareketlerin müslüman kisvesi giydirilmiş sözde din adamları üzerinden aşağılanmak istenen müslüman hayatı ve İslamdır... İnsanların günahkar olmaları için hangi dine ne kadar bağlı olduklarının önemi yoktur, ama din adamı algısı oluşturulup bunun üzerinden ahlaksız davranışlar sergilenmesi doğru değildir. Başa takılan ve giyilen şeyler İslam'ın giysileri değildir. İslamda din adamı yoktur. İslam fıkhı altını göstermeyen ve şeklini belli etmeyen bir şekilde giyinmeyi ister. Kafasına da bugün sadece diyanet personelinin taktığı gibi bir fes üzerine sarılmış bez de İslami değil, diyanetin din görevlisi diye uydurduğu imam memurlara taktırdığı bir başlıktır. Yani önce İslama zorla mal edilen bir giysi ve kisve ile din adamı profili çiziliyor, daha sonra da bu şarlatana ahlaksız bir rol veriliyor. Yuh olsun bu düzenin din anlayışı ve laik mantıkla İslam'a saldıran çirkin yüzüne...!!
 

151- İtrail'in Kuduz Köpekten Beter Olduğu Belli de...Müslümanlar Ne Zamanki Sadece Allah'a Kulluk Eder, Yaratılmış ve İlahlaştırılan Sahte Atalardan Yüz Çevirirlerse Ancak O Zaman Zilletten Kurtulurlar...Kendi Aralarında Bile Allah'ı Tek Otorite Tanımayan, Yaratılmışların Sözlerini ve Bedenlerini Yücelterek Allah'ı Sever Gibi Seven, Atalarının Her Dediğini İlahi Kanun Gibi Değiştirilmez Kabul Eden ve Bu Mufsid İnançla Tüm İnsanlar Bu Sapkınlığa Uymaya Mahkum Edilirken, Elbette Zilletten Kurtulamazlar... Zaten Kendi Eliyle Dalalette Olanlara Allah Asla Yardım Etmez...!!
 

152- Ortadoğu Kurulan Çakma Devletler Üzerinden Sömürülmektedir...!!
 

153- Zalimler, Eşkıyalar, Katiller, Müstekbirler, Kafirler El Ele, Kol Kola... Yeri Önemli Değil... Dün Orası, Bugün İslam Beldelerinden Herhangi Bir Yer...İbretlik Olaylar, İğrenç Vahşet ile Katledilenler ise Hep Müslümanlar... Dile Gelseydi Dünya Dayanamazdı, Yeter Diye Bağırırdı Bu Vahşete... Allah İzin Verseydi Eğer Dünyaya, Vahşileri Yut Diye...Kim Kalırdı Acaba Yeryüzünde...!!
 

154- Kur'anda belirtilen & Allah'ın ipine sarılmayanların hali: "De ki: "O'nun üstünüzden ve ayaklarınızın altından azab göndermeye, yahut sizi fırkalara ayırıp kiminizin kiminize hıncını tattırmaya gücü yeter". Bak, âyetlerimizi nasıl inceden inceye açıklıyoruz ki, onlar iyice anlasınlar." En'am: 65
 

155- İman; Allah'dan gayrısını Red ile Başlar, Allah'ın tek İlah olduğunu Tasdikle Biter.
 

Ahmet Tombak

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: Kalb'den, Dil'e, -13-,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Düşünü"YORUM" -13-
Düşünü"YORUM" -12-
Düşünü"YORUM" -11-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 183.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 182.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 181.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 180.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 179.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 178.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 177.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 176.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 175.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 174.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 173.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 172.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 171.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 170.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 169.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 168.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 167.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 166.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 165.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 164.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 163.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 162.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 161.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 160.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 159.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 158.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 157.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 156.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 155.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 154.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 153.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 152.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 151.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 150.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 149.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 148.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 147.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 146.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 145.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 144.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 143.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 142.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 141.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 140.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 139.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 138.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 137.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 136.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 135.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 134.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 133.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 132.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 131.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 130.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 129.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 128.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 127.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 126.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 125.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 124.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 123.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 122.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 121.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 120.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 119.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 118.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 117.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 116.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 115.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 114.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 113.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 112.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 111.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 110.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 109.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 108.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 107.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 106.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 105.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 104.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 103.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 102.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 101.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 100.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 99.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 98.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 97.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 96.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 95.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 94.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 93.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 92.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 91.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 90.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 89.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 88.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 87.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 86.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 85.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 84.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 83.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 82.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 81.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 80.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 79.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 78.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 77.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 76.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 75.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 74.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 73.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 71.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 70.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 69.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 68.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 67.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 66.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 65.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 64.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 63. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 62. Bölüm
Kalb'den Dil'e -20-
Kalb'den Dil'e -19-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 61.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 60.Bölüm
Kalb'den Dil'e -18-
Kalb'den Dil'e -17-
Kalb'den Dil'e -16-
Kalb'den Dil'e -15-
Kalb'den Dil'e -14-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 59.Bölüm
Kalb'den Dil'e -12-
Kalb'den Dil'e -11-
Kalb'den Dil'e -10-
Kalb'den Dil'e -9-
Kalb'den Dil'e -8-
Kalb'den Dil'e -7-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 58.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 57.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 56.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 55.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 54.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 53.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 52. Bölüm
Kalb'den Dil'e -6-
Kalb'den Dil'e -5-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 51.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 50.Bölüm
Kalb'den Dil'e -4-
Kalb'den Dil'e -3-
Kalb'den Dil'e -2-
Kalb'den Dil'e -1-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 48.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 47.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 46.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 45.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 44. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 43.Bölüm
ORJİNAL İSLÂM
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 42. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 41.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 40.Bölüm
Asr Soluklu Tavsiyeler -25-
Asr Soluklu Tavsiyeler -24-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 39.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 38.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 37.Bölüm
Asr Soluklu Tavsiyeler -23-
Asr Soluklu Tavsiyeler -22-
Asr Soluklu Tavsiyeler -21-
Asr Soluklu Tavsiyeler -20-
Asr Soluklu Tavsiyeler -19-
Asr Soluklu Tavsiyeler -18-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 36.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 35.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 34.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 33.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 32.Bölüm
Asr Soluklu Tavsiyeler -17-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 31. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 30.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 29.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 28.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 27.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 94.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 93.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 92.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 91.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 90.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 89.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 88.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 26.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 25. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 24.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 23.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 87.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 86.Bölüm
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
En Çok Okunanlar
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Gayet net: Kim kardeşlik bağımızı zedeleyecek bir gayret içerisindeyse, o bizden değildir!


HİKMET/HADİS
Yahya İbnu Saîd (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) (Bedir'de bizleri) cihâda teşvik etti, cenneti hatırlattı. Bu sırada Ensâr'dan biri, elindeki hurmalardan yemekte idi. Birden: "Ben şunları bitirinceye kadar oturacak olursam dünyaya fazla hırs göstermiş olacağım" dedi ve ellerindeki hurmaları fırlatarak kılıncını çekip öldürülünceye kadar savaştı." {Muvatta, Cihâd 42, (2, 466); Buharî, Megâzî, 17; Müslim, İmâret 145, (1901 }


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,