Haber Detayı
27 Ağustos 2018 - Pazartesi 01:56 Bu haber 391 kez okundu
 
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 85.Bölüm
 
 
FİKİR & KIYAM Haberi


2122- Piyasada ki parsellenen çakma Allah dostu tariflerinin hiç birisi orjinal islamda ki sunulan tarife asla uymaz! Allah'a velayetini teslim eden her kul Allah dostudur! Dostluğunu Allah'a şirk koşmadan yönelten her kulun Veli'si de dostu da Allah'tır!


2123- Allah'a tahsis edilemeyen bir kulluk, kullara tahsis edilen bir kulluk olmaktan kurtulamaz. Kulu olunan bir erkek olabilir, bir bayan olabilir, bir ser vet olabilir, bir para olabilir, bir eşya olabilir... Kullar kadar kul olunabilecek çakma kulluklar var. Böyle derin bir kaybiyyet denizinden sadece kulluğu Allah´a özgü kılabilmek gerçekten de bir kul için ne büyük bir başarıdır!


2124- Garantörü Allah olan bir kulun, dost olarak ilah konumunda bana Allah yeter diyen ve gereğini yapan bir kulun, hiç aptalca vehimlerle, beyinsizce üzüntülerle, şeytani korkularla ve yenilgi ve acziyet içinde olması düşünülebilir mi? Allah kuluna kafi değil mi? Elbette ki Allah ulu zatını kendisine kafi gören her iman eden kula kafidir! Ve lâkin yeterli bir Allah akidesi üzere olmayanlara bir değil bin tane yetersiz çakma ilah olsa ve durmadan rabıta yapsalar yine de kafi değildir!


2125- Hiç bir tevhid yolcusuna Allah "üzül" demez... Hiç bir tevhid yolcusuna Allah hele biraz kendini ye bitir, kahret, psikolojik olarak ve ruhen öyle üzül ki adeta kafayı ye falan da demez! Aksine iman ettiğimiz Allah bu daveti duymayan beyinsizler için sakın kafa yorma! Sakın kendini üzme der..! Nankörlerin küfrüne üzülmek ve yahut duygulara esir aptal ormantikler, romantikler olup karalar bağlamak bu yolda asla yoktur! Eğer yolunuzda böyle matem törenleriyle, üzüntülerle, çıt kırıldım incinmelerle dolu bir yol varsa kesin olarak bilin ki o yolda bir terslik var demektir!


2126- "Bilesiniz ki, Allah’ın dostlarına hiç bir korku yoktur. Onlar üzülmeyeceklerdir; Mahzunda olmayacaklar! Onlar iman edip de Allah'a karşı gelmekten sakınanlardır." Yunus 62-63


2127- Aracılar edinerek Allah´a varabileceğini düşünürler... Oysa Allah kendisine şah damarından da yakındır!


2128- "Zan" hak ve batılı ayırd edemeyen Furkan 'sızlık halidir...!


2129- Öyle bir zaman dilimindeyiz ki: Meydanlar "Kur´an bize yeter" diyen sloganlarla dolu ve fakat yine meydanlar kalplere inmeyen Kur´an´a bedevilerle dolu...!


2130-Kapitalizmin süslü sihirli zihniyeti ümmet'in içinden doğan Musa´larla devrilecektir..!


2131- Muvahhid kulun en bariz öznelliği asla ve kat´a şirki tasvip etmemesi, onay vermemesi, kabul etmemesi ve sözlü ve fiili olarak reddetmesidir!


2132- İhtilafların sona erdiği gündür Kur´an´da buluştuğumuz gün, vahdeti içselleştirdiğimiz gündür Kur´an´da buluştuğumuz gün, dünyaya medeniyeti de, medineyi de taşıdığımız gündür Kur´an´da buluştugumuz gün!


2133- Vahyin haricinde vahiy mi var gibi bir soruya, vahiy cevaben der ki: "yerlerde ve göklerde sizler için ayetler var..!"


2134- Resul'ler konusunda ihtiyatı, imtinayı, hikmetli bakışı kaybettiğimiz günden beri, ne Resul' lerin söyledikleri kalbimize inmekte nede Resul' ler ile Allah'ın arasını açma lâneti üstümüzden kalkmakta...!


2135- Resul yürüyen Kur'an'dır! Bunu vahiyle okuduğumuzda: "Resul yürüyen vahiydir!" Bunu vahyin tek düzelikten kurtulup libas giyen orjinal manasıyla okuduğumuzda ise: "Resul hikmetli kur'an'dır"!


2136- En zor denge, itidalde birleşmek ve yaşama akan dini "Yaşamak" olsa gerek..!


2137- Kur´an; Kümeler halinde birbirini "Açıkla yan ayetler"den oluşan, "Okuma kitabı", kulun kulluğunun "Kılavuzluk kitabı"dır..!


2138- Faziletli, basiretli, hikmetli, erdemli kullar olma rotasını çizen ve vahye yönelmemizi emreden Rabb, Resul'lerinin dilleri ile tüm insaniyeti vahye uymaya, vahye yüz çevirmemeye ve vahye yüz çevirmenin büyük bir azab olduğunu kullarına Resul'lerinin öncü ve örnekliliğiyle bildiren Rab'bdır..!


2139- Kemiğine, iliğine kadar sömürüldüğü halde sisteme beyat eden, Rezzak Rab'be iman edemeyen sürülerle dolu alem... En kötüsü ise malesef müslüman görünümlü lafız da Lâ çeken, eylem de çamur seven süslüman ordular ile süslü (!) alem!


2140- Dünyada ki en gayretli, en calışkan, en zeki kullar iman edenler olmalıdırlar! Kendine tembellik devşirenler, ucuz hesaplar peşinde olanlar! Unutmayın rızkının nerede beklediğini bulmak üzere her kul elinden geleni yapmakla mükellef tir..!


2141- Yeryüzünde hiçbir canlı yoktur ki, rızkı Allah’a ait olmasın. Her birinin (dünyada) duracak ları yeri de, (öldükten sonra) emaneten konulacakları yeride O bilir. Bunların hepsi açık bir kitapta (Levh-i Mahfuz’da yazılı) dır. Hud-6


2142- Rab'bi rezzak olarak kabul etmek mü'minler için büyük bir cesaretin ve korkuların ölümünün doğumudur! Korkuları öldürebilmek ancak doğru bir Allah tasavvuru ile mümkündür! Korkuları öldürebilmek ancak ve ancak tam manada rezzak olan Rab'bin Allah olduğuna iman etmekle mümkündür! Korkuları öldürebilmek sebeplerin gölgesinden kurtulan özgür bir iradeye ve bilinçe kulun kendini transfer etmesiyle mümkündür! Özgürleştiğimiz oranda rezzak olan bir Rab'be iman ediyoruz demektir! Köleliğimiz ve tutsaklığımız oranında ise çakma Rabb´ler edinmişiz yahut velayetlerimizi çakma rabb'ciklere vermişiz demektir..!


2143- Zor görünen zamanlar çoğu zaman ferah, inşirah ve bereketin zirve noktasıdır!


2144- Bu yolda kullara yaslananlar dirayet sahibi olamazlar!


2145- Resul'ler şeriati uygulayan modellerdir! Top model değil efendicikler! Din´in model´idir!


2146- Şeriat bir devlet sistemidir!


2147- Her emri Resul'lerin, muhakkak Kur´ani bir içtihad ve şeriat üzeredir!


2148- Kitapla bire bir, moda mod çelişen her bir mesele, Resule atfedilen uyduruk bir bilgi ve tahriften başka birşey değildir! Kitaba rağmen, Resule tezat cümleler söyletmek, Resule "Kur´an ile amel etmedi" demek kadar büyük bir iftiradır...


2149- “Benim insanlara Cenab-ı Hak tarafından bi’setim (gönderilmem) ve gönderilmemin sebebi ahlâk-ı haseneyi ve güzel hasletleri tekmil etmek ve beşeri ahlâksızlıktan kurtarmaktır”! (Muvatta, Hüsnü’l-Hulk, 8; Müsned-i Ahmed, 2:381)


2150- Allah Resul'ünün hayata geçirdiği vahyin örnek uygulama modeli eğer terkedilmemiş olsa idi, bugün tarihin büyük bir bölümünde olduğu gibi ümmet dünyada süper güç olarak varlığını sürdürecekti... Ancak maalesef ahlak kavramını iki bacak arasına indiren ve ahlâklı olmayı bir bez parçası elbise zanneden ümmet, hakikî ahlaka en büyük yobaz kesildi, ilk önce peygamberden uzak düşerek fakirleşti ve her yönden kabul olunmak üzere fakirliğin duasına naralar sundu..!


2151- Bu gün ümmet'in büyük bir bölümü kapitalist ahlâk üzeredir.!Bu günün islam kimliklileri ve kendisini kapitalizme kul, köle olarak adayan ve gönüllü köleliğe riyazet sunan bir ümmet'in ahlaki sistemi elbette ki orjinal bir islami algı ve ahlakı üzere değildir.! Her alanda ölçüyü ve tartıyı, dengeyi ve kaliteyi ihmal eden müslümanlara malesef ne Resul'lerin ahlaki önderliği, modelliği, nede kitapda geçen onlarca "ölçüyü yanlış tutanlar helak oldular" tehdidi adeta hiçbir şey söylememektedir... Hatmi bile kapitalist sisteme ibadete dönüştüren bir ahlâk hangi dinin ahlaki sistemi üzeredir tartışılabilir fakat islam ahlakı ile hiç bir ortak yönü olmadığı kesindir!


2152- Arınmak zenginliktir! Her alanda islamın sunduğu Resul'lerin pratiğe döktüğü şekilde arının..! Allah arınan kulları sever!


Taat/İTAAT dolu İSYAN'larla & Hayır/LA kalınız!

Neue Welt

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: İsyan'dan, İtaat'e, KAVGAM!, 85.Bölüm,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Düşünü"YORUM" -13-
Düşünü"YORUM" -12-
Düşünü"YORUM" -11-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 183.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 182.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 181.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 180.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 179.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 178.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 177.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 176.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 175.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 174.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 173.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 172.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 171.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 170.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 169.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 168.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 167.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 166.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 165.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 164.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 163.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 162.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 161.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 160.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 159.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 158.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 157.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 156.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 155.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 154.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 153.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 152.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 151.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 150.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 149.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 148.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 147.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 146.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 145.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 144.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 143.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 142.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 141.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 140.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 139.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 138.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 137.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 136.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 135.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 134.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 133.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 132.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 131.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 130.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 129.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 128.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 127.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 126.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 125.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 124.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 123.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 122.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 121.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 120.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 119.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 118.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 117.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 116.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 115.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 114.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 113.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 112.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 111.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 110.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 109.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 108.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 107.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 106.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 105.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 104.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 103.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 102.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 101.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 100.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 99.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 98.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 97.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 96.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 95.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 94.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 93.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 92.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 91.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 90.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 89.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 88.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 87.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 86.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 85.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 84.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 83.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 82.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 81.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 80.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 79.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 78.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 77.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 76.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 75.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 74.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 73.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 71.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 70.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 69.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 68.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 67.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 66.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 65.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 64.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 63. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 62. Bölüm
Kalb'den Dil'e -20-
Kalb'den Dil'e -19-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 61.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 60.Bölüm
Kalb'den Dil'e -18-
Kalb'den Dil'e -17-
Kalb'den Dil'e -16-
Kalb'den Dil'e -15-
Kalb'den Dil'e -14-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 59.Bölüm
Kalb'den Dil'e -13-
Kalb'den Dil'e -12-
Kalb'den Dil'e -11-
Kalb'den Dil'e -10-
Kalb'den Dil'e -9-
Kalb'den Dil'e -8-
Kalb'den Dil'e -7-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 58.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 57.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 56.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 55.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 54.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 53.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 52. Bölüm
Kalb'den Dil'e -6-
Kalb'den Dil'e -5-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 51.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 50.Bölüm
Kalb'den Dil'e -4-
Kalb'den Dil'e -3-
Kalb'den Dil'e -2-
Kalb'den Dil'e -1-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 48.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 47.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 46.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 45.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 44. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 43.Bölüm
ORJİNAL İSLÂM
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 42. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 41.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 40.Bölüm
Asr Soluklu Tavsiyeler -25-
Asr Soluklu Tavsiyeler -24-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 39.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 38.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 37.Bölüm
Asr Soluklu Tavsiyeler -23-
Asr Soluklu Tavsiyeler -22-
Asr Soluklu Tavsiyeler -21-
Asr Soluklu Tavsiyeler -20-
Asr Soluklu Tavsiyeler -19-
Asr Soluklu Tavsiyeler -18-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 36.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 35.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 34.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 33.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 32.Bölüm
Asr Soluklu Tavsiyeler -17-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 31. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 30.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 29.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 28.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 27.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 94.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 93.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 92.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 91.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 90.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 89.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 88.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 26.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 25. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 24.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 23.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 87.Bölüm
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Hayatın Boyunca Ciltler dolusu Eser okumak yerine,Tek Ciltlik eser olan İnsan'ı oku...Zira Onda Dikkat etmen ve uyman gerken 6236 temel kural var...!!


HİKMET/HADİS
İmam Malik (rahimehullah)'e ulaştığına göre, Resulullah (aleyhissalatü vesselam): "Ben de unuturum veya sünnet koymak için unutturulurum" buyurmuştur." {Muvatta, Sehv 2, (1, 100). }


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,