Haber Detayı
24 Ağustos 2018 - Cuma 01:20 Bu haber 355 kez okundu
 
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 82.Bölüm
 
 
FİKİR & KIYAM Haberi


2054- Vilayetini Allah'a verenlerin velisi Allah´tır! Velayeti Allah´a halis kılma yolu Allah´a hiç bir şirk koşmamaktan ve onu gereği gibi tenzih eden ler olmaya yönelmekten geçmektedir! Böyle bir velayet bilinçini ilahlık makamına sunan, Allah´a halis kılan kullara Allah´da veli olacaktır!


2055- Allah´a tahsis edilemeyen bir kulluk, kullara tahsis edilen bir kulluk olmaktan kurtulamaz..!


2056- Garantörü Allah olan bir kulun, dost olarak ilah konumunda bana Allah yeter diyen ve gereğini yapan bir kulun, hiç aptalca vehimlerle, beyin sizce üzüntülerle,,şeytani korkularla bir yenilgi ve acziyet içinde olması düşünülebilir mi? Allah kuluna kafi değil midir?!


2057- Bir kulun iki alemde ki en temel başarısı, dini Allah´a halis tutarak sadece O´nun kulu olarak can verebilmekten geçmektedir...!


2058- Daha vahyi nefsine, kalbine indirmeyi başa ramayan bizler halka hangi vahyi sunabileceğiz? Kendi hayatımıza indiremediğimiz vahyi halka dawlaund yaparak Kur´an davetçisi oluvereceğimizimi zannediyoruz?!


2059- Nankörlerin küfrüne üzülmek ve yahut duygulara esir aptal ormantikler, romantikler olup karalar bağlamak bu yolda asla yoktur..!


2060- Zanlara dayanarak kendini evrende tasarruf sahibi gibi göstermeye kalkan dinpezevengi gavslar, kutuplar, hocalar, zanlarında ki "Yetersiz Allah akidesi ile" toplumu müşrikliğe davet eden ve "Gökleri ve yerleri ben yönetirim!" diyen küstah dinpezevenkleri gibi olup ilahlık taslayanlardan olmayın... 
Zan: Hak ve batılı ayırd edeme yen Furkan'sızlık halidir...
Zan: Düşüncelerini orjinal bilginin üzerinde tutma müstagniyetidir... 
Zan: Kendi yanlarından ihdas ettiklerini bir süre sonra doğrunun merkezi olarak algılama hastalığıdır!
Zan: Nefsini ilah edinme ve müşriklerden olma yolunun şizofrenik tefekkür merkezidir!
Zan: dahi güzel elbiseye muhtaç iken, zanlara çirkinlikleri eklemek, necib anadolunun deyimiyle düşüncelere yani "pişmiş aş'a tuz eklemek" dolayısıyla beynin fıtratını kirletmek gibidir..!


2061- Mü'minlerden olmak lafza mahpus bir kavram olsa idi, neredeyse tüm cihan en kral mü´min menüsü gibi önümüzde duruyor olurdu...


2062- Tercihler kazanımlarını ahiretle sahibine ödetecek..!


2063- Elleriyle kim ne kazanmaktaysa bedelini de yine bizatihi kendi kazanımı olarak ödeyecektir!.. Allah mutlak adildir!


2064- Cennet yolunun yolcusu olmak, yormayan bu yolun sürekli yorgunu olmaya adanmaktan geciyor... Allah dilerse elbette bedava cennette verebilir, lâkin her onurlu kul bilirki alın teri ve emekle kazanılan cennetin tadı başkadır..!


2065- Öyle bir zaman dilimindeyiz ki: Meydanlar "Kur´an bize yeter" diyen sloganlarla dolu ve fakat yine meydanlar kalplere inmeyen Kur´an´a bedevilerle dolu...


2066- Mü´minlerin kurtuluşunun iki alemdede garantörü Allah'dır! Rab'be yaslananlar için iki alemde de kafaya takacak büyük bir sorun yoktur. Kafa ya Allah'ı takmak her kafa icin yeter de artar... Ve yine kafaya Allah'ı takmamak iki alemde her kula azab olarak yeter de artar..!


2067- Kendi nefsinde aşama kaydedemeyen kullar Kur'an kılıflı bir davet üzere olmaktan kurtulamazlar... Allah ayetlerin önce kalbimize inmesini, önce bireysel bedeviyete ve tuğyanlarımıza son vermemizi, sonra da bireysel tuğyaniyet ten arınarak halka inmemizi murad ediyor...!


2068- Allah´a yaslanan bir kulun, Allah´a ait olan koruma kalkanına, yani takvaya, yani muttakiliğe yönelen bir kulun, Allah harici korkacak hiçbir şeyi kalmamış demektir...!


2069- Kulun Rab'bani terbiyeden geçmesinin neticesi, Rab'bani ahlakiyyet üzere olmasını gerektirir... O halde ey kul dönek olma, yalpalama, evrilme, eğrilme, kırılma... Terbiyeli ol ahdini yerine getir ve nefsini ilah edinmeden Allah ahlakı ile ahlaklan! Rab'bani ahlak sana sorumlu kul olmayı ögretmeli..!


2070- "Kur´an´a abdestsiz dokunma çarpılacaksın! Allah dostudur aman onun kafirliğine cümle kurma çarpılacaksın" "Sen kabirdekilere niye böyle cümle kuruyorsun, ruhu kâinat yöneten bir evliya o, aman sus çarpılacaksın" Buna benzer bu eksendeki tüm cümleler, kendini Rab'bani koruma kalkanına almayan çok tanrılı, yani müşrik olmaya yönelen kullarda ki temel korkulardan kaynaklanan cümlelerdir... Kendisine Allah'ın kafii gelmediği bu kullara, elbette ki kapısında kul olacağı binlerce adres otomatikmen belirecektir...! Zira sırtı Allah'a dayalı olmayan ve Allah'tan uzak düşmüş böyle insanlar Allah´ın kulları adedince "Korku tanrıcıkları" edinmekten asla kurtulamaz..!


2071- Şirkin en gizli halleri sevgilerde ki, ilgilerde ki, çakma algılarda gizlidir!


2072- Kınayıcının kınamasından korkan, ama Allah korkusunu en son plana atan adam, adam değildir! Bu tür korkular kölelikler doğuracak kadar ve zer re azadiyet sunamayacak ve neticede tarlalarda duran korkuluklar gibi korkuluk tipli adamlar yetiştirecektir! Ama zerre kadar Resul'ün sunduğu korkularını Allah'a teslim etmiş cesur yürekler asla doğuramayacaktır!


2073- Orjinal bir muvahhid olma yolunda ümmet ve kendini ümmet'e nispet eden tüm oluşumlar özeleştiri sunmakla mükelleftirler!


2074- Kendi aralarında oluşturdukları boş ve bol ihtilaflı kuru gürültülerden, yeryuzüne efendi olma sevdasına giren çıyanların çıngırak seslerini duyamayan çakma efendilere kan pompalayan gönüllü köleler... Mazgallar ardından kuşlara özenen ve lâkin sahte uçmalarla savrulan köleler... Fıtratlarına yabancılaşan, özlerinden çalınan, türlü tahakkümün altında ezilen, inleyen buna rağmen kendi inlemelerini bile duyamayan köleler sorgulama yetenekleri çalınmış, özleri alaboraya döndürülmüş idrakleri iltihaplaşmış şifa bekleyen, uyandırılmayı bekleyen güneşten bi haber köleler. İnsandan aşağı hayvanca, hatta hayvandan aşağı bir hayat tarzıyla köleler yığınından müteşekkil dünya...


2075- Bir Eba Bekir merhametiyle asrının zincirlerni kırmayı arzulayanları bi kenara bırakın, çakma efendileri izzet denizinde yüzerek kudurtan bir bilal dahi olamayacak kadar halinden memnun köleler, farkındalıklarıyla, asil çırpınşlarıyla, ehad & la! Haykırşlarını fıtratından dışa sızdıramayan köleler... Özünde ki kudretin farkında olsaydı bu prangalı kafalar, etrafnda ki umeyyelerin ve etrafında ki sayısız zincir şakırtısı ve kırbaç seslerinin de farkında olacaklardı zaten... Ve tartışmaları kesip, birbirini halt etme yarışını kesip eyleme koyulacaklardı eman bekleyen kölelerin azadiyeti ne karşı heman... Özgürlüğün, özü hür ve saf, halis tutmanın asaletini; Bütün insanlığa ancak ama ancak Allah'a hakkıyla ram olunarak, onun çizdigi sınırlar dahilinde uçarak gerçek özgürlüğün giyinileceğini ilan eder İslam...!


2076-İslam köleliği kaldırmadı, ıslahını öngördü diyenlerin birer ıslah memuru oldukları gözden ve idrakten kaçan bir gerçektir... İnsan ıslaha ve inşa ya, keza yeryüzünü imara memur kılınmıştır, fakat sadece tartışan ve laf üreten kolaycı insanlar ıstılahlarına salt köleliğin varlığını baz almışlar, ancak köle azad etmede ki hazziyetleri çarmıha mıhlamışlardır... Laftan öteye varamayan, tespit ve yorumlar kısır döngüden ibaret kalmıştır... Laf üretme! Kalk ve sarp yokuşu tırman..!


2077- Evrensel zulüm bu kadar gövde gösterili ibadete rağmen zerre miskal azalmıyorsa, ortada "Maun" lu lânet kadar büyük bir sorun var demektir..!


2078- Sadece laf salatası yapmakla meşgul bir ümmet var... Gündemlerinde partilerine, cemaat lerine, elbiselerine verdikleri değerler kadar özgürlük ve bağımsızlık sunan inkılâpçı dine dâir zerre gündemleri yok malesef! Dini salt saçma sapan silahlar kuşanmak, saçma sapan sloganlar atmak, saçma sapan takkeler, cüppeler, asalar, kel aynak kuşu tipli bilmem neler takmak olarak algılayıp ortaya koymak, iddalara geçerli bir ispat ve reddiye asla ve kat´a değildir... Hele ki muvahhid ce bir tağut reddiyesi kesinlikle degildir! Sadece kişinin kendi kendini avuttuğu harika bir ahmak tesellisidir bunlar..!


2079- Salt söze mahpus bir reddiye hiç bir zaman orjinal bir reddiye olamaz! Salt sözlü bir reddiye hiçbir firavuni sistemde Musa'lar var korkusu doğurmaz! Salt sözlü bir reddiye hiçbir tuğyankâr sistemde endişe sebebi olamaz! Orjinal bir reddi ye sunmak, hayata direk müdahil olacak yapıları kurgulamaktan, planlamaktan, hayata geçirmek ten geçer..!
 

Taat/İTAAT dolu İSYAN'larla & Hayır/LA kalınız!

Neue Welt

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: İsyan'dan, İtaat'e, KAVGAM!, 82.Bölüm,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Düşünü"YORUM" -13-
Düşünü"YORUM" -12-
Düşünü"YORUM" -11-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 183.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 182.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 181.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 180.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 179.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 178.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 177.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 176.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 175.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 174.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 173.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 172.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 171.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 170.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 169.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 168.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 167.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 166.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 165.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 164.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 163.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 162.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 161.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 160.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 159.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 158.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 157.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 156.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 155.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 154.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 153.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 152.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 151.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 150.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 149.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 148.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 147.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 146.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 145.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 144.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 143.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 142.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 141.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 140.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 139.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 138.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 137.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 136.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 135.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 134.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 133.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 132.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 131.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 130.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 129.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 128.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 127.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 126.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 125.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 124.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 123.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 122.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 121.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 120.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 119.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 118.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 117.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 116.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 115.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 114.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 113.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 112.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 111.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 110.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 109.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 108.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 107.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 106.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 105.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 104.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 103.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 102.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 101.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 100.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 99.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 98.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 97.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 96.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 95.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 94.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 93.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 92.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 91.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 90.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 89.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 88.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 87.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 86.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 85.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 84.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 83.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 82.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 81.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 80.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 79.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 78.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 77.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 76.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 75.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 74.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 73.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 71.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 70.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 69.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 68.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 67.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 66.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 65.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 64.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 63. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 62. Bölüm
Kalb'den Dil'e -20-
Kalb'den Dil'e -19-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 61.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 60.Bölüm
Kalb'den Dil'e -18-
Kalb'den Dil'e -17-
Kalb'den Dil'e -16-
Kalb'den Dil'e -15-
Kalb'den Dil'e -14-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 59.Bölüm
Kalb'den Dil'e -13-
Kalb'den Dil'e -12-
Kalb'den Dil'e -11-
Kalb'den Dil'e -10-
Kalb'den Dil'e -9-
Kalb'den Dil'e -8-
Kalb'den Dil'e -7-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 58.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 57.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 56.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 55.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 54.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 53.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 52. Bölüm
Kalb'den Dil'e -6-
Kalb'den Dil'e -5-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 51.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 50.Bölüm
Kalb'den Dil'e -4-
Kalb'den Dil'e -3-
Kalb'den Dil'e -2-
Kalb'den Dil'e -1-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 48.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 47.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 46.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 45.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 44. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 43.Bölüm
ORJİNAL İSLÂM
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 42. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 41.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 40.Bölüm
Asr Soluklu Tavsiyeler -25-
Asr Soluklu Tavsiyeler -24-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 39.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 38.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 37.Bölüm
Asr Soluklu Tavsiyeler -23-
Asr Soluklu Tavsiyeler -22-
Asr Soluklu Tavsiyeler -21-
Asr Soluklu Tavsiyeler -20-
Asr Soluklu Tavsiyeler -19-
Asr Soluklu Tavsiyeler -18-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 36.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 35.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 34.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 33.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 32.Bölüm
Asr Soluklu Tavsiyeler -17-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 31. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 30.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 29.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 28.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 27.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 94.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 93.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 92.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 91.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 90.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 89.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 88.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 26.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 25. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 24.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 23.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 87.Bölüm
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Hayatın Boyunca Ciltler dolusu Eser okumak yerine,Tek Ciltlik eser olan İnsan'ı oku...Zira Onda Dikkat etmen ve uyman gerken 6236 temel kural var...!!


HİKMET/HADİS
İmam Malik (rahimehullah)'e ulaştığına göre, Resulullah (aleyhissalatü vesselam): "Ben de unuturum veya sünnet koymak için unutturulurum" buyurmuştur." {Muvatta, Sehv 2, (1, 100). }


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,