Haber Detayı
12 Ağustos 2018 - Pazar 00:58 Bu haber 436 kez okundu
 
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 80.Bölüm
 
 
FİKİR & KIYAM Haberi


2024- Bugün maalesef ümmetin cogu ümmetin icine düştügü temayyüllere, savrulmalara, vahdetsizliklere ilac olmak niyetiyle bomba olup patlamak yerine, savrulan,kavrulan hasılı ölen bir ümmetin en iyi resmini ben cekerim der gibiler... Düşünün ki bir yerde bir trafik kazası var ve ilk yardim o an icin en acil müdahaledir...Sizlerde ilk yardıma koşmak yerine elinize kamera alarak fotograf cekmektesiniz!!


2025- Gecmişi harcayanlar gelecegide harcamak istiyorlar! Harcatma kendini sevdam ümmet! Kur´anda, Resulullahtaki örneklikde burnumuzun dibinde!! Kurtulmak istiyorsan ve ümmetin  bahar mevsimini istiyorsan ya


2024- Bu gün maalesef ümmetin çoğu ümmetin içine düştüğü temayüllere, savrulmalara, vahdetsizliklere ilaç olmak niyetiyle bomba olup patlamak yerine,savrulan,kavrulan hasılı ölen bir ümmetin en iyi resmini ben çekerim der gibiler...Düşünün ki bir yerde bir trafik kazası var ve ilk yardim o an için en acil müdahaledir...Sizlerde ilk yardıma koşmak yerine elinize kamera alarak fotoğraf çekmektesiniz!!


2025- Geçmişi harcayanlar gelecegide harcamak istiyorlar! Harcatma kendini sevdam ümmet! Kur´anda, Resulullahtaki örneklikle burnumuzun dibinde! Kurtulmak istiyorsan ve ümmetin bahar mevsimini istiyorsan yapman gereken kurtarıcı beklemek değil, hidayet merkezine tutunup değişimi bireyden topluma sunman olacaktır. Radd11´i hatırla!


2026- Halinden, keyfinden memnun, sorumsuz, şuursuz bir köle gibi davranma lüksün yok!!


2027- Dünyadaki değişim - senin değişimin,senin değişimin-dünyadaki değişimin formülü ve müjdesidir!! Ama bu da şu demekte değildir: "Sen olmazsan dünya değişmeyecek"... Hayır! Bu dava kullara değil Kullar bu davaya muhtaciyyet içerisindedir!


2028- Taklitlerini ve takibiyetlerini şaşırınca ahmaklar! Onuru, izzeti, namusu, şeref bilincini başka yerde aradılar... Bu arayış sadece zillettendir!


2029- Zalimlere yalaka kesilen ve sevgide kusur etmeyen karakterleri gördünmü!


2030- Dili sizlerden yana olupta kalbi zalimden, kafirden, Siyonistten, nasraniyatten yana olan o kadar çok "sevgi müşriki" gelecek ki aman ha onlar sizi aldatmasın mesajını sunar Kuran...Zira bu karaktersiz karakterler de sevgi dolu putlar içerisinde zalimlerden ve kafirlerden olmaktan kurtulamazlar diye de ültimatomu verir Allah! "Ey iman edenler, Yahudilerle Hıristiyanları dost edinmeyin! Onlar, birbirlerinin dostlarıdırlar. İçinizden her kim onlara yardaklık ederse, onları gönül dostu edinirse muhakkak o da onlardandır. Allah ise zulmedenleri doğru yola çıkarmaz." Maide 51


2031- İbrahim'in dini müşriklerden nefret eden, hanif, temiz, orijinal arı İslam diniydi! Ahmaklıkla kendisini rezil edenden başka kim İbrahim'in dininden yüz çevirir? !


2032- Etiketleriyle, cüppeleriyle, takkeleriyle, giysileriyle, kostümleriyle Mekke müşrikleri gibi kendini iman ehli diye tanıtan ümmet içre garip /tuhaf bir ümmet var. Öyle tahmin ediyorum ki eğer bugün Ebu Cehil kendi o günkü aktüel akidesiyle bugün bu asırda yaşamakta olsa idi böyle bir ümmetin içerisinde Allah Dostudur, Velidir, Keramet Ehlidir diye muamele görürdü. Yahut da asra imam, asra mehdi, asra müceddid, asra kutup gibi uzayan bir sürü yamyam akidenin reisi olurdu! Zira; Zihinler şirk yuvası, tasavvurlar şirk duvarı, taassuplar şirk köprüsü, kalpler şirk evi, ibadetler şirk turu, eylemler şirk raporu, ribatlar şirk uçuşu,dualar şirk seansı,fikirler şirk fikirli,sokaklar şirk terörü.


2033- "Ey iman ettiğini iddia eden ve kendini İslam ümmetine nispet edenler! Allah hahamlar ve rahipler üzerinden insanların mallarını yiyen Bel´amlara diyordu ki: Ey müminler, birçok hahamlar ve rahipler insanların mallarını eğri yöntemlerle yerler ve halkı Allah'ın yolundan alıkoyarlar. Altın ve gümüşü biriktirip de bunları Allah yolunda harcamayanları acıklı bir azapla müjdele!" Tövbe - 34


2034- Güven ve güvenilirlik vasfiyetini kaybetmiş bir ümmet benmerkezci olmuş ve aynen Yahudiler gibi kendilerini Malik zannetme şirkine düşmüşler... Bu gizli görünen aleni şirkin koynunda bulunanlar, her ne kadar "gelip geçiciyiz, ölümcül dünya,bu gün varsın yarın yoksun" gibi zaman zaman orman tik-romantik cümlelerle dilini süslese de, mesele eyleme gelince, Allah yolunda harcamaya gelince adeta bu cümleleri kuranlar bir çekirdek tanesini bile esirgeyecek kadar seküler kesilir,cimrilikten kaskatı olur, dili başka kalbi başka eli başka telden çalar,böylece gizli temayülleriyle lanet bir itikat üzere olur!


2035- Bel´amlar Dini Bilen insanlardır şeklen ve şemalen ıslama uygun görünseler de-görünmeselerde aslen Maddeyi put edinmiş din sömürgecisi parazitlerdir...Din Bel´ami zihniyet için daima bir ekmek teknesidir.. Dini kullanarak zenginleşen insanlar: Cahil ve mazlum halkı en iyi sömüren kesimlerdir ki din üzerinden gelirler ile saraylar kuran simalar bugün kimseye yabancı değildir!


2036- Bel´am çeteleri, hurafeleri uydurarak bu dinin köküne dinamit koydular."Sır" kelimesi altında binlerce hurafe üreterek kendini kutsatan hazret silsileli çukurlara indiler. Müşrik toplumun Bel´am-i dinli allame çeteleri O kadar çok yalan uydurdular ki, mazlum halklar dini "Sır & Rüya" dini zannetmeye başladı.


2037- Müşrik bir toplumun Resul tasavvuru uçmakla yan yanadır... Hatta bu bile kesmez inatla müşrikler meleklerden Resuller-meleklerden Resullere ek kadrolar talep ederler. Sadece beşeri olan bir Resulü hiçbir müşrik asla tatmin olarak kabul edemez! Halkla içice olan, insan görünümlü olan, çalışan, didinen , ayakları kanayan bir birey onlara göre Resul olamaz, olsa olsa yalancı olur. Bu durumu çok iyi kavrayan dinin prim sever Bel´am çeteleri buradan halkın taleplerine uyup dini tahrifatta hiç çekinmediler... Önce öyle bir Resul profili çizdiler ki: Ayakları adeta hiç yere değmeyen, sürekli göklerde uçuşlar yapan bir Resul... Sonra yine bu müşrikleri tatmine devam ederken kendileri gökyüzünde uçmaya,, meclisler kurup sözde kainat yönetmeye başladılar.. Böyle bir din sunumu hiç bir müşriki rahatsız etmediğinden ot gibi her yerden Bel´amlar bitirdik ümmetin içinde.


2038- Halka Müşrik dinler anlatarak limuzinler kazananlara, bilmem kaç milyon tl´lik araçlara binenlere, ordu gibi korumayla gezenlere, kaynakları tazminatlara dayanan mehdilere, Mesihlere,  dilendirdikleri sofiler üzerinden kürsülerde çorba içenlere, din sömürgesi ile medya firavunu, televizyon firavunu, ekran firavunu kesilenlere mukabil, Ne zamanki ümmetin onurlu âlimleri ayağa kalkar ve bu papazlara dur der ve halka nihayet sadece Allah için din anlatırlar ve bu perdeleri yakarlar işte o gün buz kesen bu buz kafalı ve beyni donuk ümmetin düşüncesine eriyip ayağa kalkar! Mukavemete mukavemet sunacak cesur âlimleri olmayan bir ümmet hiç bu lanet din simsarlarından kurtulabilir mi? Hem Âlimlerini sorgulamayan bu kadar ahmak bir ümmet olursa piyasada elbette içimizdeki papazlarda böyle bir ümmete pazarda inek muamelesi yapacak, yapar, sagar, sağacak ve yine sağacak... Zira bir yanda verimli inek oluşuyla, mutlu taassup yüklü kölelerden oluşan bir ümmet var diğer yanda dinden kazandığı parayla gayrimenkul zengini, otel zengini,  emlak zengini papazlaşmış allameler var!


2039- Ey müşrik dinlerin ineği kesilenler ve inek gibi sağılmaya tepki dahi veremeyecek kadar inekleşenler sorgulayın! Müşrik dini değil, Allah´a ait olan halis dini ayakta tutmakla emrolundunuz! Mülkü sizi Allah ile aldatanlara değil, halis ıslama harcayın!


2040- Ayağa kalkın ey "Bilenle bilmeyen hiç bir olurmu!" ilahi beyanıyla muhatap olan "Bilenler!”
Ey orijinal âlimler! Allah için kıyama kalkın, kıyam şuuru ile kıyama kalkın! Eğil-Doğrul jimnastiğinin "kıyım dolu kıyamını” bırakın!


Taat/İTAAT dolu İsyan’larla & Hayır/LA kalınız!


Neue Welt
Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: İsyan'dan, İtaat'e, KAVGAM!, 80.Bölüm,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Düşünü"YORUM" -13-
Düşünü"YORUM" -12-
Düşünü"YORUM" -11-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 183.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 182.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 181.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 180.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 179.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 178.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 177.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 176.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 175.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 174.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 173.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 172.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 171.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 170.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 169.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 168.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 167.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 166.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 165.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 164.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 163.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 162.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 161.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 160.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 159.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 158.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 157.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 156.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 155.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 154.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 153.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 152.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 151.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 150.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 149.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 148.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 147.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 146.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 145.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 144.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 143.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 142.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 141.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 140.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 139.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 138.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 137.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 136.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 135.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 134.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 133.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 132.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 131.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 130.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 129.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 128.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 127.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 126.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 125.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 124.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 123.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 122.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 121.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 120.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 119.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 118.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 117.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 116.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 115.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 114.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 113.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 112.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 111.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 110.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 109.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 108.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 107.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 106.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 105.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 104.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 103.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 102.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 101.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 100.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 99.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 98.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 97.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 96.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 95.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 94.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 93.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 92.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 91.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 90.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 89.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 88.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 87.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 86.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 85.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 84.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 83.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 82.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 81.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 80.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 79.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 78.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 77.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 76.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 75.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 74.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 73.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 71.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 70.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 69.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 68.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 67.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 66.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 65.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 64.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 63. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 62. Bölüm
Kalb'den Dil'e -20-
Kalb'den Dil'e -19-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 61.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 60.Bölüm
Kalb'den Dil'e -18-
Kalb'den Dil'e -17-
Kalb'den Dil'e -16-
Kalb'den Dil'e -15-
Kalb'den Dil'e -14-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 59.Bölüm
Kalb'den Dil'e -13-
Kalb'den Dil'e -12-
Kalb'den Dil'e -11-
Kalb'den Dil'e -10-
Kalb'den Dil'e -9-
Kalb'den Dil'e -8-
Kalb'den Dil'e -7-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 58.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 57.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 56.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 55.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 54.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 53.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 52. Bölüm
Kalb'den Dil'e -6-
Kalb'den Dil'e -5-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 51.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 50.Bölüm
Kalb'den Dil'e -4-
Kalb'den Dil'e -3-
Kalb'den Dil'e -2-
Kalb'den Dil'e -1-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 48.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 47.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 46.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 45.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 44. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 43.Bölüm
ORJİNAL İSLÂM
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 42. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 41.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 40.Bölüm
Asr Soluklu Tavsiyeler -25-
Asr Soluklu Tavsiyeler -24-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 39.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 38.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 37.Bölüm
Asr Soluklu Tavsiyeler -23-
Asr Soluklu Tavsiyeler -22-
Asr Soluklu Tavsiyeler -21-
Asr Soluklu Tavsiyeler -20-
Asr Soluklu Tavsiyeler -19-
Asr Soluklu Tavsiyeler -18-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 36.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 35.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 34.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 33.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 32.Bölüm
Asr Soluklu Tavsiyeler -17-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 31. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 30.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 29.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 28.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 27.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 94.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 93.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 92.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 91.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 90.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 89.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 88.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 26.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 25. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 24.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 23.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 87.Bölüm
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Hayatın Boyunca Ciltler dolusu Eser okumak yerine,Tek Ciltlik eser olan İnsan'ı oku...Zira Onda Dikkat etmen ve uyman gerken 6236 temel kural var...!!


HİKMET/HADİS
İmam Malik (rahimehullah)'e ulaştığına göre, Resulullah (aleyhissalatü vesselam): "Ben de unuturum veya sünnet koymak için unutturulurum" buyurmuştur." {Muvatta, Sehv 2, (1, 100). }


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,