Haber Detayı
20 Ekim 2017 - Cuma 22:41 Bu haber 546 kez okundu
 
İman Ettiğimiz Allah 69.Bölüm
 
 
ESMA-ÜL HÜSNA Haberi


Allah dedik...
 

-İman ettiğimiz Allah, O hüküm verenlerin en hayırlısıdır! Allah Şuayb (as) üzerinden kullara riddetin çirkinliğini öğreten Rabb'dir. Bu bölümde öncelikle yanlış bilinen bir duruma reddiye sunmak gerek. Riddet, yani İslam dininden dönmek, cahiliyeyi, küfrü veya her hangi bir çakma dini tercih edip, İslam’a yüz çevirmek demektir. Önceden Müslüman iken,küfrün yolunu imana tercih eden bu insanlara da mürted denir. Burada böyle bir konunun İslamda olmadığını iddia etmek tamamen geçersiz ve tutarsız bir iddiadan ibarettir.Bu dinin böyle bir konusu var. Var olmaya var ama peki sorun nerede var? Tarihin çöplüğüne bakmak gerek burada. Bütün çakma dinin ürünleri riddet konusunu sunarken, mürtedi izah ederken mürtedi öldürmek gerek gibi bir emir uydurmuşlardır. Meselenin koptuğu nokta budur! Mürted konusunda özellikle mezhebi tutumlar sergileyenlerin tümü Kur´anı neshetme küstahlığı sergilemişlerdir. Bir çok konuda olduğu gibi burada da ‘Kur'ana Rağmencilik’ ve hiçbir şekilde konuya hakim olamayan ‘Atalar Dinine iman’ psikolojisi Kur'andan uzak bir cinayet kültürü doğurmuştur.
 

Allah'ın aramızda hüküm vereceği günü dünya zannedenler, dünyaya ahiret muamelesi yaparken,bilinçli yahut bilinçsiz bir şekilde kendilerini de Rabb'cilik oynarken bulmuşlardır aslen. Merhamete bak... Hanefi mezhebinde bir istisna var bu konuda eğer Mürted olan kadın ise öldürülmez fakat İslama dönene kadar müebbet hapse, ölene kadar hapsine hükmedilir. Bu istisna harici -ki bu da ölüm ve tehdit cezası içerir, mezhepler bu cinayette de ittifak içindedirler. Kitap iradesini küfürden yana kullanan kafirlere adres olarak cehennemi gösterir.Her insan iman etme özgürlüğüne sahip olup cenneti dileyebileceği gibi, yine her insan küfrü tercih edip cehennemi de dilemekte özgürdür orjinal İslamda. Yaşam hakkı, normal şartlarda ister kafir olsun, ister mü'min her insana verilen bir haktır. Peki, verilen mücadele niye? Gibi bir soru gelebilir akla.Bu verilen mücadelede cenneti isteme imtihanının ta kendisidir.Onlar küfrü isteyecek ve bu yolla cehennemi kazanacak, bizler ise hidayete talip olup, hidayete davet edecek cenneti isteyenler olacağız inşaAllah. Kafa karışıklığı oluşturma manyaklığına bakalım. Cinayete susayan vampir kafalar genelde burada Maide 33'ü delil olarak sunmak isteyeceklerdir.
 

Kardeşlerim, savaş hukukunu sosyal hukuka uygulayan caniler, toplumun normal kafirlerini öldürmeye nemaları buradan biriktiriyorlar. Halbuki Allah ve Resulüne savaş açan zihniyete ‘Tuttuğunuz yerde öldürün’ emri sadece cephede kıtal cihatı kapsar bu manada! Orjinal İslama göre Allah ve Resulüne savaş açmayan, cepheler kurmayan, kendi halinde yaşayan her mürtedin can güvenliğini devlet sağlamakla mükelleftir.Hesap görücü kullar değil Allah’tır. Cephedeki hukuk zaten savaş alanıdır.Cephede sen mürtedmiydin? Sen dönek miydin, sen kafir miydin? Sen bilmem ne miydin? gibi bir olgu yoktur.Düşman cephesindeki mürtedde olsa, müşrik de olsa öldürülür. Amma sen bunu kalkar barış zamanında da uygularım dersen bu çakma dinlerin uygulamaları gibi, o zaman orjinal İslam sana ‘sakın ilahlık taslayanlardan olma! Sakın bozguncululardan olma! Sakın zorbalardan olma!’ diye, reddiyesini sunar geçer.Riddet, yani mürted meselesini devletle paralel düşünmek gerek. Bu nokta önemli. İslam devletine göre küfrün her türlüsü halk içinde bir teba’dır, vatandaştır.
 

Can-mal-nesil küfür üzerine olduğu dini akletmeyen akli dahi İslam devletinin koruması ve hayat sigortası ile bu emanemniyet-garantörlük içinde yaşar. Devlet-i Muhammediye bu sistemi en adil şekilde halka uygulamakla mükellefrir.Devlet İslam devleti ise, şanlı İslam devletine savaş açan değil İslamdan dönerek mürted olan, Müslüman olsa dahi devlet gerekli savaşı açma yetkisine haizdir. Zira halkın hakkı İslam devletindeki olmazsa olmaz olgudur, kanundur ve velayet de ilahi emre tabidir. Zekat yani İslam devletinde ödenecek vergiler yine devlet içerisindeki tebaya göre şekil alır. Mürtedler ile tarihte gecen bu savaşlardaki en temel sebep devlet-i muhammediye vergi vermemeleri, zekatları terki riddetten sonra İslam devletiyle savaşmaya yönelmeleridir. Meselenin de boynu burada kopmakta!
1-‘İslamla savaşmayan hiç bir mürtedi’ İslam size öldürme hakkını vermez.
2-Haddler İslam şeriatıyla yönetilmeyen hiçbir beldede icraa edilemez.
3-Mesele burada İslama açılan savaş meselesidir, mürted kelimesi bu asli meselenin önüne de geçirilemez. İslama savaş varsa, gerisi teferruat bile değildir devlet-i İslamda.
4-Tüm hükümler gibi, ahirette de mutlak hüküm Allah´a aittir. Riddet mi değil mi? Riddet ise İslamdan mı riddet, yoksa çakma atalar dininden İslama geçmeye yönelik bir riddet mi?
Tüm bu geniş boyutlu alanlara da yine Allah en adil hükmünü bildirecektir ahirette.Mürtedlik küfre, şeytana ve dostlarına olmalı. Her muvahhid Müslüman binlerce küfür dininden Riddet etmiştir, İslama dönmüştür, atalar dininin mürtedi olmuştur, İslama ait ise bir çiçek olmuştur. Cahiliyenin cehaletinden nebevi yola riddet etmek, o ahmak yollardan ayrılmak bu manada da hidayete ermek demektir. Tüm şeytani sistemlerin mürtedi olup, Allah'a kaçanlar olabilmemiz ümidiyle...
 

Meselenin son olarak diğer boyutuna da değinelim: Şuayb (as) bize hidayet yolunu yani Resullerin ve Vahyin yolunu terk edip de dini az bir ücrete, bedele, dünyaya, çıkarlara satan zihniyetin Allah’a karşı nimeti küfran gibi, nimeti inkar gibi büyük bir iftira üzre olma halini de anlatmakta. Tevhidi yolu, müşrik yollara değişenler, tevhidi yolu küfre paralel peşkeşler çekenler, tevhidi yolu küfrün silah ve ilaç sanayisinin kolonisi yapanlar, tevhidi yolu cüce güçlere ve koltuklara değişenler bu tip riddetleri de işleyenler ‘Allah’a büyük bir iftira üzerinde olduklarını bilsinler’ de diyor biraz bana şuayb (as).Özet geçerek, piyasadaki bu dinin isyankar bir mürtedi olup orjinal İslama kaçmaya gayret eden bir kardeşiniz olarak, buradaki ahmak algılar koleksiyonuna da, İslam dinini asmak, kesmek, kelle uçurmak zanneden sarıklı harami ve harici papazlara da reddiyemi papaz olmadan sunup geçmek istedim. Malum, benzemeyiniz emri var. Hesap görücü olarak kuluna Allah daima yeter. Allah hidayet nimetinden istifa eden dönekleri sevmez. Allah buyurdu ki:
 

"Eğer içinizden bir grup benim aracılığım ile gönderilen mesaja inanırken diğer bir grup buna inanmamış ise, Allah'ın aramızda hüküm vereceği güne kadar sabrediniz, o hüküm verenlerin en iyisidir." ( 7. 87)
 

"Kavminden ileri gelen kibirliler dediler ki: ‘Ey Şu'ayb! Ya mutlaka seni ve seninle beraber inananları kentimizden çıkarırız, ya da dinimize dönersiniz!’ Dedi ki; ‘İstemesek de mi (bizi yurdumuzdan çıkaracak veya dinimizden döndüreceksiniz?)" (7. 88)
 

"(Andolsun ki), Allah bizi ondan (kâfirlikten) kurtardıktan sonra tekrar sizin dininize dönersek, Allah'a karşı iftira etmiş oluruz. Rabbimiz Allah'ın dilemesi hali müstesna geri dönmemiz bizim için olacak şey değildir. Rabbimizin ilmi her şeyi kuşatmıştır. Biz sadece Allah'a dayanırız. Ey Rabbimiz! Bizimle kavmimiz arasında adaletle hükmet. Çünkü sen hükmedenlerin en hayırlısısın."(7. 89)
 

Neue WELT

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: İman, Ettiğimiz, Allah, 69.Bölüm,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
İman Ettiğimiz Allah 190.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 189.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 188.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 187.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 186.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 185.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 184.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 183.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 182.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 181.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 180.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 179.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 178.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 177.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 176.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 175.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 174.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 173.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 172.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 171.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 170.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 169.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 168.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 167.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 166.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 165.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 164.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 163.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 162.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 161.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 160.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 159.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 158.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 157.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 156.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 155.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 154.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 153.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 152.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 151.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 150.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 149.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 148.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 147.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 146.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 145.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 144.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 143.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 142.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 141.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 140.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 139.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 138.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 137.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 136.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 135.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 134.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 133.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 132.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 131.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 130.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 129.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 128.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 127.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 126.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 125.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 124.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 123.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 122.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 121.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 120.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 119.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 118.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 117.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 116.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 115.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 114.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 113.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 112.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 111.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 110.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 109.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 108.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 107.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 106.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 105.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 104.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 103.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 102.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 101.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 100.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 99.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 98.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 97.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 96.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 95.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 94.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 93.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 92.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 91.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 90.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 89.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 88.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 87.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 86.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 85.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 84.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 83.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 82.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 81.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 80.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 79.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 78.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 77.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 76.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 75.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 74.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 73.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 72.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 71.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 70.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 68.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 67.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 66.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 65.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 64.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 63.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 62.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 61.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 60.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 59.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 58.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 57.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 56.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 55.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 54.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 53.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 52.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 51.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 50.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 49.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 48.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 47.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 46.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 45.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 44.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 43.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 42.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 41.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 40.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 39.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 38.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 37.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 36.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 35.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 34.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 33.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 32.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 31.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 30.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 29.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 28.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 27.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 26.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 25.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 24.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 23.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 22.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 21.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 20.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 19.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 18.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 17.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 16.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 15.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 14.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 13.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 12.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 11.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 10.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 9.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 8.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 7.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 6.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 5.Bölüm
Yol Azığı El Vedud 5.Bölüm
Yol Azığı El Vedud 4.Bölüm
Yol Azığı El Vedud 3.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 4.Bölüm
Yol Azığı El Vedud 2.Bölüm
İman ettiğimiz Allah 3.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 2.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 1.Bölüm
Yol Azığı El Vedud 1.Bölüm
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Namus KUR´AN´DIR!! Namussuzluğa SÜKUT Namussuzluktandır!!


HİKMET/HADİS
Ebu Said (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalatü vesselam) buyurdular ki: "Kimin yanında fazla hayvan varsa, onu hayvanı olmayana versin. Kimin de fazla azığı varsa onu azığı olmayana versin." Resulullah, bazı mal çeşitlerini bu suretle saymaya devam etti. Öyle ki, bizden hiç kimsenin (yol sırasında) herhangi bir fazlalıkta hakkı olmadığı düşüncesine vardık." {Müslim, Lukata 18, (1728); Ebu Davud, Zekat 32, (1663). }


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,