Haber Detayı
27 Ekim 2018 - Cumartesi 17:20 Bu haber 271 kez okundu
 
İman Ettiğimiz Allah 140.Bölüm
 
 
ESMA-ÜL HÜSNA Haberi


Allah dedik... 
 

-İman ettiğimiz Allah, orjinal sevgiyi kuşanmayı emreden Rabb´dir! Müslümanlar ifrattada rekor kırmakta, tefrittede rekor kırmakta fakat bir türlü vasatta buluşamamakta! Muhabbet ekseninden kayarsa şirk doğurmaya mahkumdur. Muhabbet orjinal ayarlara döndürülmezse sisteminizi çökertmede asla çekinmeyecektir! Son dönem ulemaya bak... Hiç biri ümmete buğzu öğretmiyor. Varsa yoksa her tür hataya göz yuman bunu da barış ile, İslam ile perdeleyen yani yine İslam’a İslam ile savaş açan ve her şeye eyvAllah, doğrudur, çok güzeldir diyen entel sevgiler üretiyorlar. Orjinal sevgi İslamda odur ki: Hiç bir imansal hataya göz yumma ki sevdiklerin o hatadan ötürü cehenneme gitmesin. Orjinal İslamda sevgi temeline ahreti düşünmek üzre bir temel atar. Orjinal sevgi odur ki: Kendin için egoistçe bir cennet arzusu yerine tüm sevdikleriyle de o müşrik, küfür, nankörlük, nifak dolu eylemlerine savaş açarak onlarla beraber cennete gitmeyi arzulama kurgusu üzerinedir.
 

Orjinal sevgi: Cennete beraber gitmek istiyorum cümlesinin hayata zaman zaman sert buğuz dolu müdahalesiyle gerçekleşir, zaman zamanda merhameti gazaba galib tutmakla gerçekleşir. Eğer siz akidevi uçurumlarda geziyorsanız ve size biri İslam ile sert müdahalede bulunmuyorda aksine küfrünüzü size hala sevgi üzerinden onay makamı gibi davranarak bir sevgi örneği sergiliyorsa, kesin olarak bilin ki o sizin ahiretinizin cehennemini isteyen çakma bir sevgiliden, eşten, dosttan başka bir şey değildir! Orjinal sevgi bedelli sevgidir. Muhatap aldığınız insanın size ömrünce yüz çevirmesini de göze alabilecek bir sevgidir. Bir kulun size ömrünce selam vermemesi bu dünyada çok büyük bir anlam ifade etmeyebilir fakat o müdahil olduğunuz konuda ahiretine yönelik doğru bir adım atması size dünya hayatının vereceği tüm tesellilerden öte bir tesellidir. Orjinal sevgi sahibi için daima mutluluktur. Algılarıyla oynanmış, ucube sevgi edebiyatıyla antik roma dinlerinin romantik kulu olmuş ahmaklardan orjinal bir sevgiyi anlamayı beklemek sadece hayal olur.
 

Allah için sevmek ve Allah için buğz etmek, yani onurlu orjinal sevgi algımız maalesef bugün yerini sadece emperyalist, kapitalist, günübirlik, maskeli, izm´li tuhaf kabirlere gömülmek istenmekte, nesiller yobazlıkta eskileri sollamakta ve yozlaşmaktadır. Aynı dili konuşamayan müminler birbirlerini zerre kadar anlamamakta ve aradaki uçurumlar sadece büyümeye yol tutmakta. Sevgi muhakkak eleştiri doğurmalı… Sevgi muhakkak tahkik doğurmalı... Sevgi muhakkak daha iyiyi hem bu alemde hem de ahirette istemeye yönelik olmalı… Sevgi orjinal İslamda bir onarımdır, bir tamirdir, bir tadilattır. Örneğin ben en çok allameleri eleştiririm. Sonuna kadar hangisi olursa olsun bu allame çetelerinin topuğuna basarım! Bu noktada çoğu zaman ne beni avam anlamakta ne de allame çeteleri. Ben biliyorum ki 1300 sene boyunca öyle veya böyle, bin eksik veya bin fazla ile dünyayı titreten onurlu bir İslam ümmeti var. Ben biliyorum ki bu allame çeteleri bizi bu onurlu günlere en kötüsünden en iyisine kadar taşıyabilecek kapasitedeler aslen. Ben biliyorum ki avamda ümmet nasılsa alimlerde yukarıda öyledir. O yüzden biz bu topuğa ne kadar çok basarsak biliyorum ki özlenen günler daha yakındır. En sert eleştirimi allamelere yapmam benim gözümde ümmetin cennetsel bir maslahatı gereğidir. Buradan hareketle tekrar söyleyeyim: Alimlerin topuğuna basmazsanız cahilin fehmiyle bir yere varamazsınız. Allame çetelerine bir kere daha ikaz tazeleyelim: Ya bu ümmetin onurlu bir ufku olduğunu ve o ufka yürümekte kararlı olduğunuzu orjinal projelerle hayata geçirin, yahutta dinpezevengi kesilip o ümid bölgelerini işgal etmekten vazgeçin. Siz adam olmazsanız, Allah elbette sizin yerinize O’nun yolunda mücadele edecek adamlar getirir!
 

Orjinal sevgi kabul değil red ile başlar. Bu aynen La kanunu gibidir. La demeden illallah demek çakma sevgidir. Allah bile önce orjinal sevgiye girmek için kuluna La demeyi öğretirken, beşeri sevgilerde sürekli sevgi papağanı kesilmek zerre kadar inandırıcı olabilir mi? Orjinal sevgiye ancak orjinale yönelen insanlardaki güzel kafa basar. Bu sevgi cahilin gözüyle çoğu zaman ya zulümdür, ya isabetsizliktir, ya kendi üzerinde bulunduğu çakma denge terazisinden ölçeceği bir dengesizliktir. Bunun böyle olduğunu da yine orjinal sevgiye yönelenler çok iyi bilirler fakat hiç bir zaman bu cahil kafalarca algılanmayacaklarını da hidayet müstesna gayet iyi bilirler. Orjinal sevgiyi kuşanan hiçbir kul muhatabını atma refleksi üzerinden hareket etmemiştir, aksine muhatap aldığı kulun cennetini istemiştir. Hikmeti kaybettiğimiz günden beri hiçbir hikmetli hareketi maalesef orjinal algıdaki gibi idrak edemez olduk ümmetçe ve tabiki orjinalden uzaklığımız kadar da zincirleme trafik kazaları biriktirdik çakma sevgiler cinayetinden! Lakin daha kötüsü var… Orjinal ayarlarını kaybetmiş her sevgi cehennem doğuran bir anne gibidir! Şirkin en gizli halleri sevgilerdeki çakma algılarda gizlidir desek Allahu Alem on numara doğru demiş oluruz!
 

Bizi cennete götürecek sevgi ancak buğz ile dost olursa istikametine oturabilir. Bu mesele, sevgi ve muhabbet meselesi müstakil bir meseledir. Allah için sevip Allah için buğzetmek ise orjinal omurgadır. Omurgayı kırmayın! Allah, düşünen kulları, fehmeden kulları seven Rabb´dir. Allah: Yenilmezdir! Kimse Allah´a galib gelici değildir. 14 Mart 2015´de kurduğum cümleleri bu eksende buraya alarak bitirelim: Eğer ki Allah ‘Nefsinden öte Resulullah (sav)´mi sevmeyi emretmeseydi, muhabbette şirk koşmamak için ve putperest olmamak için, O makama bile ezip geçici olmakta beis görmezdim!’ Ve... Resulü dahi ancak bir beşer olarak nefsimden öte severim amma bilin ki: Allahı sever gibi sevmeyi Resulullah olsa karşımda yine yapmam! Sözümün özü şu: Sevgi ve muhabbet putunuzu da, şirkinizi de, ifrat ve tefritlerinizi de sevmiyorum. Onaylamıyorum. Men ediyorum. Sakın hiç beşeri, Allah’ı sever gibi sevme. Sakın hiçbir beşeri Resulden beri tutma. Davada yürüyecekler 1 adım öne gelsin… Davada dökülenler gözüme gözükmesin. Bu dava yürüyenlerindir. Vıdı vıdı köşelerinde vakti heba edenlerin değil. Tava adamı değil, dava adamı olacaksak: İş… İş… İş… İş… İş… Yine iş! Taassupların tümü ilah olarak Allah’a, kullardan ise sadece Resulleredir. Kırılsın, kahrolsun putlarınız duasıyla! Allahumme Amiin! Allah buyurdu ki: 
 

‘Ey kavmim! (Etrafındakileri kov, biz sana iman ederiz, teklifiniz üzerine), ben onları kovarsam Allah’ın intikamından beni kim kurtarabilir? Hiç de düşünmez misiniz?’ ( 11 .30 )
 

Neue Welt

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: İman, Ettiğimiz, Allah, 140.Bölüm,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
İman Ettiğimiz Allah 190.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 189.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 188.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 187.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 186.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 185.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 184.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 183.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 182.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 181.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 180.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 179.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 178.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 177.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 176.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 175.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 174.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 173.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 172.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 171.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 170.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 169.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 168.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 167.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 166.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 165.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 164.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 163.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 162.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 161.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 160.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 159.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 158.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 157.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 156.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 155.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 154.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 153.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 152.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 151.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 150.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 149.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 148.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 147.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 146.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 145.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 144.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 143.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 142.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 141.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 139.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 138.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 137.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 136.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 135.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 134.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 133.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 132.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 131.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 130.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 129.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 128.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 127.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 126.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 125.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 124.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 123.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 122.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 121.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 120.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 119.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 118.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 117.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 116.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 115.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 114.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 113.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 112.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 111.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 110.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 109.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 108.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 107.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 106.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 105.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 104.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 103.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 102.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 101.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 100.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 99.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 98.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 97.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 96.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 95.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 94.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 93.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 92.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 91.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 90.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 89.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 88.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 87.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 86.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 85.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 84.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 83.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 82.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 81.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 80.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 79.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 78.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 77.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 76.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 75.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 74.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 73.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 72.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 71.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 70.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 69.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 68.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 67.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 66.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 65.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 64.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 63.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 62.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 61.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 60.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 59.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 58.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 57.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 56.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 55.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 54.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 53.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 52.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 51.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 50.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 49.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 48.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 47.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 46.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 45.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 44.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 43.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 42.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 41.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 40.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 39.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 38.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 37.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 36.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 35.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 34.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 33.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 32.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 31.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 30.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 29.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 28.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 27.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 26.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 25.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 24.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 23.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 22.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 21.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 20.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 19.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 18.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 17.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 16.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 15.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 14.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 13.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 12.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 11.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 10.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 9.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 8.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 7.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 6.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 5.Bölüm
Yol Azığı El Vedud 5.Bölüm
Yol Azığı El Vedud 4.Bölüm
Yol Azığı El Vedud 3.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 4.Bölüm
Yol Azığı El Vedud 2.Bölüm
İman ettiğimiz Allah 3.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 2.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 1.Bölüm
Yol Azığı El Vedud 1.Bölüm
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Cehennemin dolması da Cennet gibi Allah´ın bir vaadidir!! Cehenneme de kafir lazım.. Cennete de mümin lazım.. Hic bir davetci bu manada asla bir ZORBA degildir,, asla yobaz kriterlerin adamıda degildir!! Dünyaları kurtarmaya gerek yok... Sorumluluğumuz nisbetinde elimizden geleni yapmak yeterlidir..!


HİKMET/HADİS
Nübeyşe (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalatü vesselam) buyurdular ki: "Biz sizleri, kurbanların etinden üç günden fazla yemenizi, birçoğunuza kurban eti ulaşsın diye yasaklamıştık. Şimdi, Allah Teala bolluk verdi. Artık yiyin, biriktirin ve ücret isteyin. Haberiniz olsun, bu bayram günleri yemek, içmek ve zikir günleridir." { Ebu Davud, Edahi 10, (2813); İbnu Mace, Edahi 16 (3160). }


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,