Haber Detayı
06 Kasım 2017 - Pazartesi 21:38 Bu haber 718 kez okundu
 
İman Ettiğimiz Allah 113.Bölüm
 
 
ESMA-ÜL HÜSNA Haberi


Allah dedik...
 

-İman ettiğimiz Allah, Vahyi doğru okumamızı emreden Rabb'dir. Piyasa saray mollalarıyla doluysa en çok genç nesil ümmetin basireti tehlikede demektir. Mescid-i dırarlar kimlik değiştirdi amma hiç bir zaman varlık olarak bitmedi. Mescid-i sadece Resul dönemine atfeden zihniyetin tarih okumasına mağlup olan İslam ümmeti basireti kaybedince ve piyasadaki entel yahut geleneksel bilgi çöplüğünde savrulup gitti. Halka hadis reddiyeciliğinden, İsa gelecek mi mehdi uçacak mı hikayelerinden din anlatmakta olduğunu zannedenler kendi kurdukları mescid-i dirarları fark edemediler bile maalesef. Çırağan meselesi Ali Suavi denilen masonlar, yakın tarihte 1870´lerden sonra her alanda ümmeti ilmen tarumar etme projesi olan İngiliz İslam üniversiteleri, göbekleri diplomatik ajanlığa bağlanan saray mollalarının kurduğu yeni ekoller, bu üniversitelere bey'at edip kalbi kafirden yana olup dili sözde İslam’a hizmette olan alim görünümlü ajanlar. Bunlardan ihdas olan mekanlar, kurumlar, isyanlar, fetvalar en nihayet şuursuz, tarihsiz, çürümüş ahmak bir İngiliz ürünü coni kafalı İslam üyeli-kimlikli ümmet. Büyük büyük konulara sizlere ufuk olsun diye özet cümleler kuruyorum ki belki basireti nihayet omuzlarda allame çetelerinin sizleri nereye sürüklemekle ve göbeklerinin nereye bağlı olduklarını görebilme yetisiyle müşerref olursunuz! Tabi ki orjinal alimleri ve buraya direnç sunan alimlerimizi tenzih ederim. Allah ve Resulünün yoluna ve müminlerin yoluna savaş açan bu çeteleri ve kurdukları meskenleri mescid diye ve dini yol diye dikkate alanlara bu kadar özet cümle yeter. Ey hakikatin onurlu temsilcisi alimlerimiz! Sizleri sükutlara değil bunları halka anlatmaya davet ediyorum. O Allah ki: Ümmeti böyle bin parçaya bölmek sonra üşenmeyip o bini de bin parçaya bölmek isteyen ve aslen Allah ve Resulüne savaş açtığı halde kendini yine İslam maskesi ile gizlemeye kalkan namussuz din pezevenklerini ve ağa babalarını çok iyi bilen Rabb'dir. Basireti kuşanan tüm müminlere bu yalancıların maskesini indirmekle sorumludur. Allah kesinlikle bu din tacirlerinin yalanlarını çok iyi bilen Rabb'dir! Yiğit ümmet düştüğü yerden kalkabilen ümmettir! Sizlere bu gerçekleri anlatmayanlar sizleri yalanlara şahitliğe davet eden içimizdeki hainlerdir. Nokta! Allah buyurdu ki:
 

‘Bir de Müslümanlara zarar vermek, kâfirlik etmek ve Müslümanların arasına ayrılık sokmak ve daha önce Allah ve Resulü'ne karşı savaş açmış olanı beklemek için mescid yapanlar var. ‘İyilikten başka bir maksadımız yoktu.’ diye yemin de edecekler. Fakat bunların kesinlikle yalancı olduklarına Allah şahittir.’ (9.107)
 

-İman ettiğimiz Allah, temelini takvaya değil de güneş tanrıcığının misyonuna adayan, temelini takvaya değil de bir dönem İngiliz üniversiteleri üzerinden sonra ABD ve en nihayet İsrailiyat üzerinden hareketle siyonizme adayan, temelini takvaya değil de Vahdet düşmanlığına adayarak tağuti güçlerin dayanak merkezciliğine adayan, temelini takvaya değil de tefrikalarla ve müşrik yollarla dinin içini oymaya ve mistisizme-panteizme adayan, temelini takvaya değil de aslen tüm oluşumlarıyla, kurum ve kuruluşlarıyla ümmetin kalbinde Exeter Üniversiteleriyle şeytana adayan bu mescidlerden uzak durmamızı emreden Rabb´dir. Tarihle sabittir ki ( M.Akif tevbesi gibi) bu kurum ve kuruluşlardan gelen allame çetelerinden dini öğrenip büyük hatalar yapan sonrada halisane fikriyatına ve safiyetine dayanan bu hatalardan pişman olan birçok karakter de mevcuttur. Kendini değişik rüzgarlarla bu ahmak yollara kaptırıp sonra da arınma sürecinde tevbe edenlere Allah Rahmetini müjdeleyen Rabb'dir.Rabbin Rahmetini esirgemediği bu cehaleten oralarda duranlar cümlelerimizden elbetteki beridirler. Velakin Ali Suavi gibi, Abduh gibi, Afgani gibi İngiliz İslam üniversitelerinin içimizdeki dönme alimlerine bu toleransı göstermeyecek kadar da basiret sahibi olduğumuzu deklerede asla bir mahzur görmüyorum! Dini oyun ve oyuncak edinenler ve bunlara bilmeyerek alet olan silsileler ve derin basiretsizlikler. Tarihin her sürecinde devam etmekte olan Mescid-i Dırar'lar bir gün eğer ümmete bilenlerce nihayet adam gibi sunulursa en az bin konu çözülmüş olur ve taşlar yerine oturur kanaatindeyim. Bu dawnlaud zeka ile gelen cahil nesli işte sorunun en temelinde bulmak ve okuyabilmek. Allah buyurdu ki:
 

‘Sen bunun (böyle bir mescidin) içinde hiç bir zaman durma. Daha ilk gününden takva temeli üzerine kurulan mescid, senin bunda (namaza ve diğer işlere) durmana daha uygundur. Onda, arınmayı içten arzulayan adamlar vardır. Allah arınanları sever.’ (9.108)
 

-İman ettiğimiz Allah, Mü'minleri müjdeleyen, nifak ile ümmeti mahvetmeye gayret edenleri hidayetsizliğin cehennemiyle müjdeleyen Rabb'dir! Tarih boyunca İslam mescidlerine alternatif gibi sunular İslami gözüken çakma mescidler, çakma eğitimler için kurulan okullar, üniversiteler ve uçurumum kenarında ömrünü sürdüren ahmaklar ve akidelerini bu ahmaklara terk eden entel yahut gelenekçi sürüler. Ey tarikatinde şeytani eğitim veren müşrik şeyhler, sofiler, apaçiler. Ey dergahlarında bid´atler pazarlayan kumbara kafalar. Ey koltuklarından Resulün yolunu ve müminlerin yolunu reddeden enteller. Ey mikrofonlardan ABD kaşifçisi kesilip hiç kimse İslam bilmiyordu ben geldim ve öğrettim İslami diyen entel uşaklar. Ey Rabbin ilmini dahi sınırlamaya yeltenen modern belamlar. Ey Resullerin hikmetli bilgilerini yok sayan devşirme oryantalistler. Ey onay makamında paralel coniler-exeter´ler bulunanlar. Hidayetsizliğiniz maskeleriniz düştüğünde izzetiyle değil, zilletiyle dans ediyor olacak. Allah, uçurumun kenarında akide pazarlayan din pezevenklerinin ve bu zalimler güruhunun hidayetine engel koyan ve hidayetsizliğin cehennemini bu güruhlara müjdeleyen Rabb'dir. Allah, oyun bozan mücahidlerin Veli'si olarak kullara yetendir! Allah buyurdu ki:
 

‘O halde binasını Allah korkusu ve Allah rızası üzerine kurmuş olan mı hayırlıdır, yoksa binasını yıkılmak üzere olan bir uçurumun kenar6ına kurup da onunla birlikte cehenneme yuvarlanan mı daha hayırlı? Allah, zalimler güruhunu hidayete erdirmez.’ (9.109)
 

-İman ettiğimiz Allah, şüphe: septik düşünce: septisizm, şüphecilik münafıkların bir nolu özelliğidir. Sadece dünyada bu inkar yüklü kalplere bir azab değildir şüphecilik, ahirette de cehennemi sürece götüren bir haldir. Ümmetin kalbine böyle kafirlere ve şeytana hizmet için kurum ve kuruluşlar açarak kurşunlar atanlara Allah iki alemde de kalplerini paramparça edecek olan azabı vaad eden Rabbdir. Allah hikmetle işini yapar. Cehennemi dolduracak olan Allah vaadinde tam olarak duracak olan Rabb´dir. Allah buyurdu ki:
 

‘Kurdukları bina, onlar ölüp de kalpleri parçalanıncaya kadar kalplerinde bir şüphe olarak kalır. Allah ise her şeyi bilir, her şeyi hikmetle yapar.’ (9.110)

Neue WELT

 
Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: İman, Ettiğimiz, Allah, 113.Bölüm,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
İman Ettiğimiz Allah 196.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 195.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 194.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 193.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 192.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 191.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 190.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 189.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 188.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 187.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 186.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 185.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 184.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 183.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 182.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 181.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 180.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 179.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 178.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 177.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 176.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 175.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 174.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 173.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 172.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 171.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 170.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 169.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 168.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 167.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 166.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 165.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 164.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 163.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 162.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 161.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 160.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 159.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 158.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 157.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 156.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 155.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 154.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 153.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 152.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 151.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 150.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 149.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 148.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 147.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 146.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 145.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 144.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 143.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 142.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 141.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 140.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 139.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 138.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 137.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 136.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 135.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 134.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 133.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 132.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 131.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 130.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 129.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 128.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 127.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 126.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 125.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 124.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 123.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 122.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 121.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 120.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 119.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 118.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 117.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 116.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 115.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 114.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 112.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 111.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 110.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 109.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 108.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 107.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 106.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 105.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 104.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 103.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 102.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 101.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 100.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 99.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 98.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 97.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 96.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 95.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 94.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 93.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 92.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 91.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 90.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 89.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 88.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 87.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 86.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 85.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 84.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 83.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 82.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 81.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 80.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 79.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 78.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 77.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 76.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 75.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 74.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 73.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 72.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 71.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 70.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 69.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 68.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 67.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 66.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 65.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 64.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 63.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 62.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 61.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 60.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 59.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 58.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 57.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 56.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 55.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 54.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 53.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 52.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 51.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 50.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 49.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 48.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 47.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 46.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 45.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 44.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 43.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 42.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 41.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 40.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 39.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 38.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 37.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 36.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 35.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 34.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 33.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 32.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 31.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 30.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 29.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 28.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 27.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 26.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 25.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 24.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 23.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 22.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 21.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 20.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 19.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 18.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 17.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 16.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 15.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 14.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 13.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 12.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 11.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 10.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 9.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 8.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 7.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 6.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 5.Bölüm
Yol Azığı El Vedud 5.Bölüm
Yol Azığı El Vedud 4.Bölüm
Yol Azığı El Vedud 3.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 4.Bölüm
Yol Azığı El Vedud 2.Bölüm
İman ettiğimiz Allah 3.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 2.Bölüm
İman Ettiğimiz Allah 1.Bölüm
Yol Azığı El Vedud 1.Bölüm
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
En Çok Okunanlar
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Kesin olan şu ki; bu ümmetin; “sükut SEVER” davarlara degil,,”sükut SAVAR” yüreklere ihtiyaci var.. Ya “SÜKUTSAVAR” ümmet olacak tepkiler doguracagiz,, Yahut aşağılık sükutlarla “tekerrürleri yaşama”ya devam edeceğiz...


HİKMET/HADİS
Ebi'l-Cevzai rahimehullah anlatıyor: "Hasan İbnu Ali (radıyallahu anhüma)'ye: "Resulullah aleyhissalatü vesselam'dan ne ezberledin?" diye sordum. Şu cevabı verdi: "Aleyhissalatü vesselam'dan: "Sana şüphe veren şeyi terket, emin olduğun şeye ulaşıncaya kadar git. Zira sıdk (doğruluk) kalbin itminanıdır, yalan şüphedir." {Tirmizi, Kıyamet 61, (2520); Nesai, Eşribe 50, (8, 327, 328). }


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,