Haber Detayı
21 Şubat 2016 - Pazar 22:38 Bu haber 1571 kez okundu
 
Bel'am Borsası Ve Satılık Akide Şekerleri
 
 
Çeşitli Makaleler Haberi


Kendisini İslam’a nisbet eden ve cennet beklentisi olan ne kadar insan varsa, hepsinin bir sırat ı müstakim anlayışı, inancı, modeli ve menheci vardır.Buna rağmen yüzlerce kozmopolit akide kitlelerini hercümerc edecek, onları bağrına basacak, sana da eyvallah kardeşim deyip hepsini cennete ram edecek bir mezhep genişliği İslam dininin mantalitesinde yoktur.İslam’ın bu denli kaliteli sınırlarının varlığını bilen şeytan ve dostları, bizzat Allah (cc) ve Resulü (sav) tarafından muhafaza edilmiş bu mükemmel yapının surlarında bir gedik açmak için bütün eforlarını yüzyıllarca harcamışlar ve harcayacaklardır.

 

Dinlerini bölük pörçük eden bu yığınların; bilginleri, aydınları, hocaları, ağabeyleri, şeyhleri, efendileri, liderleri, başkanları ve önderleri tebaaları altındaki milyonları büyüleyip daha fazla sömürebilmek için kendi aralarında yardımlaşmaktan geri durmazlar.“Hırsız içerideyse kapı kilit tutmaz” deyimi kabilinden hareketle, suret i haktan görünen bunca gafil güruh, İslam’ın saf, temiz ve berrak akidesinin DNA sarmalına sızarak edille i şeriyyesini talan edecek, kavramlarının içini boşaltacak, ayetleri gizleyecek ve gerekirse önce peygamber adına sonra Allah adına konuşarak, geçici dünya hayatını elde etmek adına kendilerinde bu cesareti bulacaklardır.

 

Şirkin ve zulmün yayılabilmesi için gerekli iklim şartlarından biriside; zaten körebe oynamakta olan halkı cehaletin koyu karanlığına mahkum etmektir. Bunun için cenneti dünyadan ibaret “belam bin bağura’lara” ihtiyaç vardır.Fravunların rejimlerini, metotlarını, yöntem ve yönetimlerini meşrulaştıracak. Gerekirse Yahudiler gibi yerlerini değiştirerek ketmettikleri ayetlerden, hadislerden ve uyduruk menkıbelerden örnekler vererek, “Demokrasi İslam”,” Seküler İslam” ve “liberal İslam” sentezleri yaparak, yıllarca dirsek çürüttükleri ilimlerinin karşılığını almak için, üç kuruşluk geçici Dünya hayatını Ahiretlerine tercih edeceklerdir.

 

Şeytanın bu kalifiye dostlarının, Yıllarca üzerinde mesai harcadıkları planlarını bozmak adına toplum içinde karınca kadarınca tebliğ faaliyeti yürütmeye çalışan Müslümanlara ise zenci muamelesi yapacak, o günün şartlarında isimlerini halkın ve ABD’nin nefret ettiği örgütlerle birlikte anarak anıracaklardır.Gerekirse Müslümanları başarılı oldukları cephelerden alıkoymak, manifule etmek yada heveslerini kırmak adına fetvalar verecek, bazen de Demokrasiye karşı ilayı kelimettullah misyonunu tercih eden müslümanlara “şeytanın çocukları” diye hitapta bulunarak, kaç kuruşa satılık olduklarını hayvan borsasına duyuracaklardır.

 

Hatta gördükleri rüyalarda ya da ayanlarında malum olduğunu dile getirdikleri safsatalarında, “Tuğyankar tağutlara ” bu görevi bizzat Resulullah sav in hediye ettiği yalanını Allahtan korkmadan söyleyebileceklerdir.Belam’ların binbir zahmetle ürettiği akide şekerlerini halka yutturmanın en iyi yolu ise; etiketlerinin arkasına sığınarak, halkla Allah arasına, halkla Kuran arasına, halkla peygamber arasına, uyduruk aracılar ve engeller türetip onları kendilerine emir eri kılmaktan geçecektir. Sisteme yaranmak için yaptıkları bu gayretlerinin karşılığını dokunulmazlık, eğitimsel kredi, televizyon, gazete, dergi, konferans salonu, sınırsız seyahat, okul, medrese ve birçok dünyalıkla alacaklardır.Bu canhiraş çalışmalarının semeresini yalnızca mevcut sistemden değil aynı zamanda o ülke üzerinde siyasi emelleri olan düşman ve paralel ülke yönetimlerinin kesesinden de sakal yapacaklardır.

 

Ve Allah (CC) bu gafillere şöyle müjde veriyor Kuran’da:

 

Allah'ın ahdini ve yeminlerini az bir değere karşılık satanlar... İşte onlar; onlar için ahret de hiç bir pay yoktur, kıyamet gününde Allah onlarla konuşmaz, onları gözetmez ve onları arındırmaz. Ve onlar için acı bir azap vardır.
(Ali İmran 77)

 

Görüldüğü gibi Allah (cc) onların kazandıkları bu dünyalıkları az bir değer olarak niteliyor ve ateşle müjdeliyor. Dünyanın Allah (cc) nazarındaki değerini ise Resul sav şöyle dile getiriyor.

 

Câbir radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre,
Resûlullah sav bir gün pazar yerine uğradı. Etrafında ashâbı da vardı. Resûlullah sav, küçük kulaklı bir oğlak ölüsüne rastladı. Onun kulağından tutarak: – “Hanginiz bunu bir dirheme satın almak ister?” buyurdu.Ashâb: – Daha az para ile de olsa biz almayız, onu ne yapalım ki, dediler!. Sonra Resûl–i Ekrem: – “Size bedava verilse ister misiniz?” diye sordu. Onlar: – Allah’a yemin ederiz ki, o diri bile olsa, kulaksız olduğu için kusurludur. Ölüsünü ne yapalım? diye cevap verdiler. Bunun üzerine Resûlullah: – “Allah’a yemin ederim ki, Allah’a göre Dünya, önünüzdeki şu ölü oğlaktan daha değersizdir” buyurdu. ( Müslim, Zühd 2.)

 

Allahın nazarında ölü oğlaktan daha değersiz şu Dünya için, Dinlerini kitap ehli gibi tahrif etme gayretinde olanlar unutmasın ki; onlarla aynı oksijeni soludukları halde Allah yolunda ölmeyi onların hayatı sevdikleri kadar seven bu azınlıkları, Allah (cc) nasılki Calut’un, Fravun’un, Nemrut’un ve Ebu Cehil’lerin karşısında muzaffer kıldıysa bugünde Allahın yarattıklarını kendilerine kul ve köle edinen Tağut’ların önünde galip getirecektir inşaallah.

 

Allah, “Şüphesiz ben ve peygamberlerim galip geleceğiz” diye yazmıştır. Şüphe yok ki, Allah çok kuvvetlidir, mutlak güç sahibidir. Mücadele 21

 

Hakan Cahit ÇİFTCİ

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: Bel'am, Borsası, Ve, Satılık, Akide, Şekerleri, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
En Çok Okunanlar
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
BÜYÜK BULUŞMA GÜNÜNE iman etmeyen kafirler tüm tarih boyunca vede Kur´an´da defalarca gecen bir soruyu sormuşlardır: "Derler ki: "Doğru sözlülerseniz bu vaat ne zaman?" Küfredenler yakiyn olarak ahirete iman edemedikleri icin inatla azap günü olacak vakti bir an önce yaşamak isteyen bir psikoloji icerisindedirler.. Sucluluk,, yani mücrimlik psikolojisinde AHiRET AZABI, UZAK AZAB gibidir,, ve kabule şayanda degildir!! Amma,, bu süreyi geri cekecek-öne alacak örnegin kabir azabı gibi uyduruk azablar dizerseniz göreceksiniz ki MÜCRiMLERiN cogu hemen kabule yöneceklerdir..UZAK ALLAH akidesi beraberinde UZAK VAAD GÜNÜ yani UZAK AHiRET AKiDESiNi de direk doguracaktır..UZAK AHiRET AKiDESiDE ULAŞILAMAZ ALLAH iNANCI doguracaktır...Burdan da ARACILIK VE ŞEFAATCILIK gibi şirklerin dogumu elbette kaçınılmaz bir son olacaktır bu tip akidelerde...!


HİKMET/HADİS
“Evlerinizi kabirlere çevirmeyiniz. Şüphesiz şeytan içinde Bakara Suresinin okunduğu evden kaçar.”Müslim 2/188, Tirmizi 4/42, Nesei Fedailu’l-Kur’an 76, Beyhaki Şuabu’l-İman 2/2381, Ahmed 2/284, 337, 378, 388


Neue Welt
Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,