Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 18:30 Bu haber 1108 kez okundu
 
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 143.Bölüm
 
 
UYDURULAN İSLAM Haberi


11- HİCRİ 7. YÜZYILDA TASAVVUF


Mr. MEVLANA'LAR ŞEYTAN DOSTLARIDIR!  


6-DELİLLER SUNULDU, ALLAH VE RESULÜ HAKEM KILINDI! FİNAL BÖLÜMDE KARAR VERİLDİ:"MEVLANA CEHALEDDİN RUMİ ŞEYTAN DOSTUDUR ATIN ÇÖPE GİTSİN!" 


Evet..(Mart 2013-Ağustos 2013)..6 aydan fazla bir süredir üzerinde durduğumuz Mr. Mevlana konusunu tasavvuf serisinde işlerken inceledik.. Bir meseleyi tekrar vurgulamak istiyorum öncelikle. Daha öncede defaatle vurgu yaparak demiştim ki "Eğer tarihte bir zamanda muvahhid ve mucahid bir Celaleddin yaşamış ise, biz o muvahhid Nezih şahsiyete iftira etmek şöyle dursun, incitici bir cümle kurmaya haya ederiz." Bu bir kere net olarak bilinsin isterim! Gelelim piyasadaki MevlaHAna Cehaleddin meselesine. Piyasadaki eserlerin çoğunu tek tek yeniden okudum ki orijinaliteyi yakalaya bilelim. Zira kopyalayan zekâlardan orijinalite beklemeyen biri olarak ve kopyalama işleminin El emin olmak isteyen Müslümanlar için pekte güvenilir bir yol olamayacağını göz önüne alarak ve fasıklardan haber alma lüksümüz yoktur bilinciyle tek tek eserlerin orijinallerini okuyup inceleyip sizlere delillerimi sundum kardeşlerim.
 

Tabii burada meselem bu perde arkasındaki emeği perde önüne koymak elbetteki değil. Daha Mesnevinin, Kebirin, Fihimafihin önsözünü bile okumayan ama derin bir Mevlana sevgisi içerisinde olan sürülere, kitlelere bir deklere olsun istiyorum yine. Hani iyice inceleyip, araştırıp, sorgulama yapmadan emin olmadan nasıl böyle şeyler yazarsın diyen Cühelalar kervanına ithafen söyleyelim Müslümanlar için yegâne kaynak Kur'andır ve Kur'anın yürüyen bir ayeti olan Allah Resulüdür. Laboratuarda bu mercek ile incelediğimiz piyasa dininin öncüsü Mr. Mevlanayı gördük ki İslam ile yakından-uzaktan ilgisi olmayan,Moğol Zulmünde, Moğol otoritesine teslim olup 700 dinara istihbarat görevlisi olarak çalışan, Fikirlerinde Panteistik-Zerdüştik-Budistik felsefeler olan, daha sonra da İslam ile bu fikirleri sentezleme yapmaya kalkışan küstah bir Bel'amdır....
 

7.Hicri yy´la damga vuran ve etkisini yüzlerce Sene sürdüren Mevlana Celaleddin fitnesi bu günde yine Allah Resulünün Davet ettiği tevhid dini İslam yerine, insanları tağuta uşak olmaya, silik, donuk, pasif, üretimsiz, tüketen asalaklar olmaya, ortaya bir değer koyan Müslümanlar yetiştirmek yerine; tüm değerlere koloni kurup-sömüren, uzletlerde kaybolan, çakma rabıtalarda yok olan nesilleri dergâhlarında yetiştirmeye devam etmekteler! İleryen zamanlarda varsa nefes tarikatlar çöplüğünü ele alacağım... Mevlevicilik üzerinden nemalanan cüppeleri de, takkeleri de, kellikleri de yine oralarda delilleriyle dillendireceğiz inşaAllah! Değerli KardeşlerimAkide yapı taşıdır! Akide kırık ise, ameller de boşa gitmiş demektir.. Akide sapkın ise, Akide Bid´at´ler üzerine inşa edilmiş ise Allah Resulü bu akideleri cehennemle müjdeliyor ve bizdende müjdelememizi istiyor.. İşte Mevlana Cehaleddin konusu bu ümmetin akidesini mahveden bir konudur! Daha önce delillerde uzun uzun izahatlarda bulunduk..
 

İnsan Allahtır diyen bir akide ebetteki İslami değildir.. Allah ite-köpeğe hülul eder, Allah (haşa) it, at, köpek olup gözükür diyen bir akide ebetteki İslami değildir.. Allah Resulü Allah´ın yansımasıdır, yani yarı Allah´tır diyen alçak fikirler ebetteki İslami değildir.. Allah Resulü olmasa idi Allah alemleri yaratmazdı diyen akidelerde İslami değildir. Veliler Allahın çocuklarıdır diyerek "Allah çocuk edindi" diyen bu geri zekâlar ebetteki İslami bir akide üzerinde değildirler. Allah bana vahyetti, bende mesneviyi bilmem neyi yazayım dedim diyen bu akideler, son vahyin Kuran olduğunu reddeden bu akideler ebetteki orijinal islamla asla alakaları olmayan akidelerdir. Ve son Resul geldiği halde; hala Resullük iddialarına kalkan bu zevatlar ebetteki İslami akide üzerine asla değildirler!
 

Bu cümleleri uzatmak, yeniden dillendirmek elbet mümkün ama sözümün özü şudur ki: Akidesi kırık Mevlahana Cehaleddinide-buradan nemalanarak din tüccarlığı yapan zihniyetide atın çöpe gitsin! İslam dini üzere olmak, o halis, o orijinal akideye koşmakla mümkündür! İnsanlar kendilerini iman üzere zannederler lakin Allah da ayetlerde "ey iman ettik diyenler. İman ediniz" vurgusu yapar bu iddia sahiplerine. Eğer iddia sahibi isek, İslam üzere olmak endişemiz var ise, İslam dinine mensup bir birey olmak istiyorsak, yegâne önder olarak Kulp-Kur´an ve kulpun örnekliğindeki Resul bize yetmelidir! Zaten kendisine Kur'an ve Resulullah bütünlüğü yetmeyen bir insana, bin Mevlana putu daha dikseniz, ebetteki oda yetmeyecektir! Haddini bilmek-kulluğunu bilmektir. Eski cahiliyete Hz. Ömer diyordu ya "Biz helvalardan putlar yapar, daha sonrada yerdik" diye..
 

Sonraki cahiliyenin en büyük putperestliklerinden birisidir Allahu Alem "insan putu edinmek" İnsan putu diyorum zira Mevlana ve avenesini sevenler için bu isimler birer Put hükmündedir! En komik ve hazin olan durum ise, Ayetlerle ve Resuller ile tamamen tezat oldukları ortadayken bile, bu sürüler Allah´a teslim olmak yerine yinede Putlarına teslim olmak gibi samiri bir psikoloji içerisindedirler.. Modern putperest zihniyette, Mevlana putuna tabii olanlar Putuna şeytan dostu demesi gerekirken Allah dostu diyerek Allah´a dost olanlara iftira atan bu zihniyete şunu da söylemek istiyorum Neue Welt sizlerin bu aciz putlarınıza küfretmeye gelmedi . Muvahhid ve mucahid, mutedil, vasat ümmete özlem duyan bu özgür kullar sizin Putlarınıza küfür etmeye gelmediler... Bizler Putlarınızın kafasını kırmak için geldik!! bu fark da bilinsin ve yüreklerinize işlensin..
 

Evet rotamızda Put Kıran Resullerin örneklikleri var! Putunuzunkafasını kırdığımız için ise dilenecek zerre kadar bir özrümüzde asla olmamıştır olmayacaktır Mr. Mevlana Cehaleddini çöpe attık bu konu şimdilik kapandı...7.Hicri yy´da tasavvufun Akide eşkiyalığını inceleyerek, yolumuza devam edeceğiz inşaAllah dostlar! Sabretmek: Direnmek, mücadele etmek demektir.. Ve bu bir Akide savaşıdır! Tarihin en köklü savaşıdır ki Kıyamete kadar sürecek nurlu bir savaştır bu! Tüm Elcilerin-Resullerin bizi davet ettiği bu savaş Tevhidi dairede yaşamak-öylede can vermek savaşıdır bu! Ayakları bu yolda sbit tutup öyle yaşatsın öylede alsın canlarımızı Hakim olan Rabbimiz inşaallah...Ayrıca Oku emrini eda eden gözlere teşekkürler Allah razı olsun dostlar..Kavga Mücadele dava Vefa Sabır Direniş ve diriliş ile..Allahumme Amiin.. 
 

Neue Welt

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: A'dan, Z'ye, Tasavvuf, Gerçeği, 143.Bölüm,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
The True Furqan
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 142.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 141.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 140.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 139.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 138.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 137.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 136.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 135.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 134.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 133.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 132.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 131.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 130.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 129.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 128.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 127.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 126.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 125.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 124.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 123.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 122.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 121.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 120.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 119.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 118.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 117.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 116.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 115.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 114.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 113.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 112.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 111.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 110.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 109.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 108.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 107.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 106.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 105.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 104.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 103.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 102.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 101.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 100.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 99.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 98.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 97.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 96.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 95.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 94.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 93.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 92.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 91.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 90.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 89.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 88.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 87.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 86.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 85.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 84.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 83.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 82.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 81.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 80.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 79.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 78.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 77.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 76.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 75.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 74.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 73.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 72.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 71.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 70.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 69.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 67.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 66.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 65.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 64.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 63.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 62.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 61.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 60.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 59.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 58.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 57.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 56.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 55.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 54.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 53.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 52.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 51.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 50.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 49.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 48.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 47.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 46.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 45.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 44.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 43.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 42.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 41.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 40.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 39.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 38.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 37.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 36.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 35.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 34.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 33.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 32.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 31.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 30.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 29.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 28.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 27.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 26.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 25.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 24.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 23.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 22.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 21.Bölüm
Nasıl da Ölçüp Biçmektesiniz?!
"Kur'an da Her Şey Var" (Mı?!)
Yaşadığınız Gibi İnanmaya Başlarsanız Pusuya Düşersiniz.!
Uydurulan Din Nedir?
Kur'an Müslümanı mı, Slogan Müslümanı mı?
"Kur'an Ve Hadisler Çelişiyor" Diyenler...
İslam'ı Yıkmanın Sanal Ve Çağdaş Yüzü
"Levlâke" Uydurmasına Reddiye!
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 20.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 19.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 18.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 17.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 16.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 15.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 14.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 13.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 12.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 11.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 10.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 9.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 8.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 7.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 6.Bölüm
Kutlu Doğum mu Kutlu Boğum mu? -2-
Kutlu Doğum mu Kutlu Boğum mu? -1-
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 49.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 48.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 47.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 46.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 45.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 44.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 43.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 42.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 41.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 40.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 39.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 38.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 37.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 36.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 35.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 34.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 33.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 32.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 31.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 30.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 29.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 28.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 27.Bölüm
Kuran Ve Sahih Sünnetde Bid'at 13.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 25.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 24.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 23.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 22.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 21.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 20.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 19.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 18.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 17.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 16.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 15.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 14.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 13.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 12.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 11.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 10.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 9.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 8.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 7.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 6.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 5.Bölüm
Kuran Ve Sahih Sünnetde Bid'at 11.Bölüm
Kuran Ve Sahih Sünnetde Bid'at 10.Bölüm
Kuran Ve Sahih Sünnetde Bid'at 9.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 5.Bölüm
Kuran Ve Sahih Sünnetde Bid'at 8.Bölüm
İslamda Mezheb Ve Mezhebcilik 4.Bölüm
A'dan Z'ye Tasavvuf Gerçeği 4.Bölüm
Kuran Ve Sahih Sünnetde Bid'at 7.Bölüm
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
En Çok Okunanlar
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Hayatın Hayatı İman'ladır..Akletmeyen Aklı Taşıyan Kafa Vücuduna Hammallık Yapmıştır..!


HİKMET/HADİS
Cündeb (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Kim Kitabullah hakkında şahsî re'yi ile söz ederse, isâbet bile etse hatâdadır." Ebu Dâvud, İlm, 5 (3652); Tirmizî, Tefsir 1, (2953


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,