Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 01:28 Bu haber 255 kez okundu
 
"Irkcılık" Bir Yahudi Hastalığıdır...
 
 
Uzak/Yakın Tarih Haberi


Bu hastalıkla Türkiye, cumhuriyetin ilk yıllarında tanıştı. Kendini Türk isimleri ve kimlikleri ardında gizleyen yahudiler, yazar, aydın, çağdaş türk tiplemeleriyle yazmış oldukları kitaplar, dergiler, makaleler sayesinde insanları hastalıklı ve dinden uzak bir ırkçlık akımına kaptırmaya çalıştılar. Başarılı oldular mı? Evet... Hemde azımsanmayacak derecede...
 

Nitekim avrupada moda olan kafatası ölçümü türkiyede de moda oldu entel, sözde aydın beyaz türkler, neredeyse ceplerinde cetvellerle dolaşmaya başladılar.
 

Toplantılarda, balolarda herkes birbirnin kafatasını ölçecek hadsizliğe gelmiş, zavallı anadolu insanı ise savaştan çıkmanın yorgunluğu ve yoksulluğuyla ekmeğinin derdindeydi..
 

1900 lü yılların başında,  Avrupada yapılan kafatası ölçümü, saç rengi burun şekli gibi tespitler, üstün ve korunacak ırkın tespitinde kullanılan bilimle ilgisi olmayan ama o dönemler bilimsel olarak kabul edilen bir akımdı..
 


 

Ve 1930 lu yıllarda Türkiye teşrif eden bu akımla, ülke 10 bölgeye ayrılarak 2 bini mezardan çıkarılan kafatası olmak üzere 64 bin kafatası ölçülerek kimin ne kadar türk olduğu tesbitine çalışıldı..
 

Bu çalışmalar sırasında mezardan çıkarılan mimar sinanın kafatası kayboldu.. Savaştan yeni çıkmış yiyecek ekmek bulamayan bu millete bu uygulamayı yapmak için dışardan getirtilen bilim adamlarına milyarlarca lira para ödendi ...  Oysa bu millet savaşlarda ırk değil iman birliğiyle sırt sırta vermişti...
 

Gülsüm Erdemli

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: "Irkcılık", Bir, Yahudi, Hastalığıdır...,
Haber Videosu
Yorumlar
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
En Çok Okunanlar
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Hangi emanetci var ki bu dünyada emanetcilikten Malik´lige yükselebilmiş..!


HİKMET/HADİS
İbnu Ömer (radıyallahu anh) anlatıyor: "Hz. Peygamber (aleyhissalatü vesselam) buyurdular ki: "Pahalanması için, kim bir yiyecek maddesini kırk gün saklarsa, o, Allah'tan yüz çevirmiştir, Allah da ondan yüz çevirmiştir." Bu hadisi Ahmed İbnu Hanbel Müsned'inde (2, 33) zikretmiştir. Mecmau'z-Zevaid'de bunun ayrıca Ebu Ya'la el-Mevsıli'nin ve Bezzar'ın Müsned'lerinde, Taberani'nin el-Mu'cemu'l-Evsat'ında tahric edildikleri belirtilir.


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,