Haber Detayı
04 Ekim 2017 - Çarşamba 22:48 Bu haber 1188 kez okundu
 
21. Asrın Modern Köleleri
 
 
Çeşitli Makaleler Haberi


Kadın,  yer yüzünde Allah'ın fabrikası ve cennetin ayakları altına verildiği bir kutsal varlık. Kadın, kendisinden Peygamber olmayan fakat  her Peygamberi'n kendisinden doğduğu bir varlık. Kadın,  dünyaya  getirdiği  çocuğunun ilk Öğretmeni. Kadın, yaşadığı toplumun sosyo-kültürel yapısının aynası. Kadın, Ailenin yapı taşı. ..Eğer bu taş  yerinden sökülürse işte o an o aile  yerle  bir  olur...!
 

İnsanlık  tarihi  boyunca  Tevhid Din'i İslam dışındaki tüm  beşeri  sistemler kendi bekaları için kullandıkları  en önemli unsur Kadın olmuştur. Kadın elde edilirse ele geçirilmesi  planlanan  ülke,devlet,sistem,rejim ele geçirilmiş demektir.İslam  dünyasında Asırlardır  mensubu olduğumuz Din'in emirlerine  göre  yaşayan halklar en önemli unsur  olarak gördükleri Kadına verdikleri  değer Onun ne derece  önemli olduğunu  Kur'an ve Peygamber s.a.v.  sahih hadislerinden  öğrenmiş  olmalarından   kaynaklanmış cennetin ayakları altına verildiği  anlayışı ile  kendisine  hep saygı duyulmuştur.Bunu çok iyi anlayan seküler  dünya  görüşü temsilcileri, Kadını elde ederek islam dinini ve islam dininde önem arz eden aileyi yıkmak, kendi mitolojik anlayışlarındaki amazon kadın tiplemesi ile  kadını zapt edilmez bir varlık eederek adına özgürlük  kadın hakları vs dedikleri yapay  vizyonik kavramların  gölgesinde  onu alınır-satılır bir köle haline getirmek için sayısı belli olmayan projeler gerçekleştirdiler,Ülkemizde yüzlerce Kadın derneği kuruldu,kadın hakları denen ulusal arası dünya kadınlar günü ilan edildi, kadına şiddete hayır platformları tertiplendi,ve ismini zikretmeyeceğim daha nice kurum-kuruluş oluşturularak Güya kadına sahip çıkmak onu korumak öne sürüldü, ne acıdır ki  hiç biri Kadını korumak onun namus ve iffetini muhafaza etmekten yana değil aksine ortaya Femen bir kadın profili sergilemekten ve Modern Köle pazarında alınıp-satılan bir meta olmasından başka bir amaç taşımadı.Bunlardan Biride İzdivaç Programları oldu.
 
Evet "Modern Köle"... Bunu söylediğim için eleştiriler geleceği gerçeğini de düşünerek Kölelik nedir ne değildir önce ona bakalım, Köle; Hukuk ve geleneklere göre bir başkasının malı sayılan, hiç bir hakka sahip olmayan, mal olarak hüküm gören bir meta’dır, diyebiliriz! Konuya TDV İslam Ansiklopedisinde köle Maddesine bir göz atarak,Düşüncelerimi şekillendirmek için  ilgili yerlerden oradan alıntı yaparak giriş yapmak istiyorum. 
 
KÖLE
 
Türkçe’de köleden başka kul, bende, halayık, esir ve “kadın köle” anlamında câriye, odalık; Farsça’da bende, gulâm, kadın köle için kenîz; Arapça’da abd, rakik, memlûk, kınn, gulâm, rakabe, vasîf, milkü’l-yemîn ve kadın köleler için memlûke, vasîfe, câriye, eme ve gurre kelimeleri kullanılmıştır.Gerek kendi  kültürümüz  gerekse mensubu olduğumuz  Din'in tanımlaması ile Köle nedir  öğrendikten sonra, bu asrın Modern Köleliğin Fikir babalığı yapan düşünce ekolu nerden kaynaklanmış onada bakalım,
 
 
Tevrat’ta kölelikle ilgili olarak dönemin anlayış ve uygulamasını yansıtan bazı pasajlar vardır. 
 
Hz. Nûh’un üç oğlundan Hâm’ın işlediği günah sebebiyle oğlu Ken‘ân’ın Hâm’ın kardeşleri Sâm ve Yâfes’e kul olarak cezalandırıldığından bahsedilir (Tekvîn, 9/20-29). 
 
Tevrat’ın ifadelerine göre kişinin borcuna mukabil kendisini köle olarak satması mümkündür (Levililer, 25/39). 
 
Ayrıca alacaklılar, borçlarını ödemeden ölen kimsenin başka malı yoksa çocuklarını köle olarak alabilirler (II. Krallar, 4/1-7). 
 
Bir kimsenin kendi öz kızını satabilmesi de mümkündür  (Çıkış, 21/7). 
 
Şimdi  konuya  girelim,  ilk kez  1993  yılında  Flash Tv'de  tahrif  olmuş tevratın  ( Çıkış.21/7 ) kısmında  bildirildiği gibi bir kimsenin kendi öz kızını satması anlamına gelen ve Esra Erol'un sunduğu Desti İzdivaç programı ile toplumunuzun ahlaki yapısının köküne dinamit  konmuş ,Tv minberlerinden açıkça ve alenice genç kızlar  adeta birer köle gibi pazara çıkarılmıştır.
 
Kadın yer yüzünde Allah'ın fabrikası ve cennetin ayakları altına verildiği bir kutsal varlık iken, onu bir meta gibi satlığa çıkaran bu anlayış gittikçe çığırdan çıkarak bu tür  programlarla  birer fuhuş  sektöründe  kullanılan bir meta haline  getirlidiği halde  ne bir kadın derneği, ne ulusal arası kadın hakları  günü ilan edenleri nede   tacize-şidete  hayır diyen  hiç bir  paltform sesini  yükseltmedi.Şortla dolaşan kadına tekme  atan Meczup için vaveylayı koparan bu kadın savunucusu  STK  ve diğer  kurum-kuruluşlar, Öyleki  Star Tv de  Zuhal Topal'la  adlı programda  evlenecek adayların yatak odasında  çıplak resimlerini  yayınlayacak kadar  ekranalarda fuhşu meşru gösterecek duruma getirmesine   çıtları  çıkmaz  oldu. 

 

Cahiliye zamanlarında satlığa  çıkarılan  kadınları yan yana dizilerek erkelerin beğenisine sunan köle ticareti gibi, ekranlarda sahneye çıkan  3-4-5 gencecik kızı, damat adaylarının(!)  beğenisine sunan bir anlayışın Modern Köle pazarları olan izdivaç programları, hergün hemen hemen her evde görücüye çıkaması tahrif edilmiş tevrattaki bir kimsenin kendi öz kızını satması değil de nedir? Denilebilirki, "ben kızımı satmıyorum bu bana hakarettir" evet  elbette  sen - ben- O - Öteki  kızını  satmıyor  bu gerçektir, ancak  unuttuğumuz  bir şey var ki, orada satılığa çıkarılan bizim ile aynı havayı tenefüs eden, aynı bayrağın altında yaşayan, aynı Dine  mensup olduğumuz ailelerin,  aynı devletin vatandaşı olmamız, birbirlerimizle az derine inilirse akrabalık bağlarımızın olduğu kişilerin  kızları-kadınları-kız kardeşleri oldukları da bir gerçektir..   
 
Bu ve benzer programlar aracılığı  ile bu ülke tahrif edilmiş tevratın öğretileri  ile  dünyayı  yönetmeye çalışan "Siyonist" düşünce ve onun tekelindeki  kukla  sistem ve rejimler tarafından bu ülke ele geçirilmiştir. Yeniden bu ülkenin kendi asli değerlerine dönmesi, kadının namus ve iffetini pazara sunulan bir meta olarak gören bu tür programların yayından kaldırılması yönünde  tepkilerimizi  RÜTÜK'e  bildirerek gerekirse daha başka geniş kapsamlı organizeler tertipleyerek toprağın bağrına düşen  Şehid Fethi Sekin'i  sahiplendiğimiz  gibi ekranlarda yatağa düşen Kadının iffet ve namusunu da sahiplenmek zorunda olduğumuzu unutmayalım.

 

Haddini Bilen Adam

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: 21., Asrın, Modern, Köleleri,
Haber Videosu
Yorumlar
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
En Çok Okunanlar
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Dostluğunu çıkarları üzerine bina eden kişiden korkulur..


HİKMET/HADİS
İbnu Ömer (radıyallahu anhüma) anlatıyor: "İki kişiye karşı hased caizdir: Birincisi o kimsedir ki, Allah kendisine Kur'an-ı Kerim'i nasib etmiştir, o da onu, gece ve gündüz boyu ikame eder. İkincisi de o kimsedir ki, Allah Teala ona mal vermiştir de o da gece ve gündüz (hak yolda) infak eder." {Buhari, Fedailu'l-Kur'an 20, Tevhid 45; Müslim, Musafirin 266 (815); Tirmizi, Birr 24, (1937). }


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,